bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  sanirim trenlerde azalan pazarlamacilar kategorisindedirler.uzun zamandan beri trenlere guvenliklerin koyulmasiyla bu karizmatik kisileri daha az gorur olduk ama aklimizdadirlar.universitelerdeki proflari bile karizmalariyla cezbedip en az bir derslerine konu olurlar,anlatim ve ikna gucleri o kadar yuksektirdir ki ilk basta sizi boyle etkiliyebilirler. ama isin en can alici kismi bir urunun yaninda en az 5 urunu hediye vermeleridir. bonkor bunyelerin karizmatikligi vardir bunlarda... besyuzbinliralik bir pilot kaleme; tarak, igneye rahat iplik gecirebilmek icin ilginc bir edevat, diş fırcasi ve ayna gibi guzelligimize faydali olacak hediyeleri bize sunarak gonlumuzde derin yerlere sahip olurlar.*
  2 ... beter bocek
 2. .
  en meshur lafları "gel vatandaş gel heryerde 10 bizde 5" tir sanırım.
  ... kurabiyecanavari
 3. .
  tek rakipleri otogarda otobüse aniden giren pişmaniyeciler olan satıcılardır. çünkü bunlar adamı piskolojik olarak vurmaktalar ve ağızlarını hiç yormadan parayı cebe indirmektedirler. "Ulan misafirliğe gidiyorum ama hiçbirşey de almadım" diye düşünmenizi sağlar ve üç tanesine de kallavi bir indirim yaparlar. Diğer ikisini yolda yiyip yapış yapış bir seyahat geçirirsiniz, sürekli su istediğiniz muavin de mırın kırın etmeye başlar.

  Diğer yandan trende teknoloji satanlar bütün söyleyeceklerini kekelemeden dili sürçmeden söylemek zorundadırlar ki, lafının sonunda "ayrıca bu kalemleri ağzınıza böyle koyup benim gibi düzgün bir diksiyona sahip olabilirsiniz derler.

  Trenler de mendil satanlar ise, anne babası tarafından zorla ve teditle yüzlerine acımtırak emrahımsı bir bakış yerleştirilip, zorla selpak aldırmaya çalışan çocuklardır. Tama elini açıp dilenmediğin birşeyler satmaya çalıştığın için biraz saygı duyuyorum ama, trenin bir köşesinde durup kazandığın tüm paraları göz ucuyla sayan ebeveynlerinden nefret ettiğim için imkansızı zorladığını düşünüyorum. Hem şimdi masumsun küçüksün diye senden mendil alsam, "ooo, bu çocuk iş yapıyo !" diye seni okula da göndermek istemezler. Almıyorsam senin için ufaklık.
  1 ... impayatoy
 4. .
  öyle insanlardır ki bir toplu iğne hakkında 10 dakika konuşarak sizi onun mükemmel bir icat oldugu konusunda ikna edebilirler
  ... city walk
 5. .
  bazen cüzdan satarlar ya alasın gelir, ama bitmez söyleyeceği dinlersin sonra ulan 5 liraya bu kadar şey verilir mi vazgeçtim dersiniz işte öyle bir şey.
  ... denizdengelen10bindarbe