bugün

6.sınıfa giden öğrencisine bu kitabı okumasını ödev veren tüm ingilizce öğretmenlerinin ben taaaaaaa!!!
ios oyunudur.
dünyanın en fazla okunan çocuk klasiğidir.
feysbuk'ta sağı solu kazıp elmas falan bulmaya dayalı bir oyun.
meyve yiyince enerjiniz artıyor.
deniz korsanlarini konu alan romandir. filmi de yapilmistir. en guzeli, bunun bir de uzay versiyonu olmasidir. define adasi romaninin konusuna sadik kalinarak uzayda gecen bir film yapilmistir, superdir.
Robert Louis Stevensonun yazdığı bir macera romanıdır. Ayrı bir kitap olarak 1883 senesinde çıkan bu yapıt, daha önce 1881-1882 yıllarında bir çocuk dergisinde diziler halinde yayınlanmıştır.

Tüm romanların belki de en çok işlenenidir. Tropikal adalar, hazine haritaları ile tek gözü kör ve bantlı, bir eli kancalı, omuzunda papağanı ile belleğimizde canlandırdığımız korsan kavramları üzerinde Define Adasının büyük etkisi olmuştur.
Yönetmenliğini Fraser Clarke Heston'un yaptığı 1990 tarihli film. Robert Louis Stevenson'un bu eseri ilki 1912'de olmak üzere pel çok kere filme çekilmiş. "Treasure Island" ya da "Define Adası" çocuk edebiyatının en ünlü yazınlarından birisidir. Robert Louis Stevenson'un, çocuklar için olduğu kadar, gönlünde macera kırıntıları kalmış büyükler için de hiçbir zaman değerini yitirmeyen Define Adası dendiği zaman ilk akla gelen Long John. Yani öykünün belkeiğini oluşturan acımasız korsan. Yönetmen Fraser Clarke Heston bu rol için Charlton Heston'u seçmiş ki dev aktör aynı zamanda yönetmenin babası. Oyunculuğu sinemanın büyük ödülleriyle taçlanmış ve 2008 yılında aramızdan ayrılan aktör, Long John'a kolay kolay unutulmayacak bir kompozisyon çizmiş. Diğer önemli karakter Jim'i canlandıran Christian Bale için 1990 ya da 1991 yılından kalma bu filme ait bir kritikte şöyle denmekte: "Öykünün temel karakterlerinden biri olan küçük Jim rolündeki Christian Bale'i iyi izlemenizi öneririz. Zaman içinde eğer oyunculuk kariyerinden vazgeçmezse - yeni başarılarına tanık olacağımıza inandığımız Bale, ender yetişen bir yetenek. Warner Bros'un yayın programında olduğunu sandığımız Spielberg'ün Empire Of The Sun (Güneş imparatorluğu) gösterime girdiği takdirde bu küçük dev yıldız bizlere inanılmaz bir oyunculuk şöleni sunacak ." isabetli bir tahminde bulunmuş yazan kişi.

Yönetmen : Fraser Clark Heston
Senaryo : Fraser Clark Heston
Oyuncular : Charlton Heston, Christian Bale, Oliver Reed, Christopher Lee,
*şişko bi tipin bi adada dolanıp dolanıp meyve sebze falan topladığı atari oyunu. *****
ne yazarını ne de tam olarak konusunu hatırlıyorum ama tek bacaklı ve tek gözlü bir korsan ve korsanın gemisi, tayfası ile birlikte bir hazinenin peşine düştükleri, korsanın omuzunda devamlı bir papağanın bulunduğu ve devamlı rom içtikleri roman. ah bana bir şişe rom gibi de bir şarkı söylerlerdi.
ilköğretim 6 'da* ingilizcesini vermişlerdi bu kitabın, oku özetini çıkar getir diye.. yumurtanın kapıya dayanma misali bir pazar günü sabah 8 'de uyandım ve ertesi gün ilk derste ödevin teslim edileceğini hatırladım. dönem ödevi yarın verilecek ve ben henüz tek satırını okumamıştım. kapağını açmamıştım kitabın. kalıncana da bir şeydi efendim bu kitap. o zamanlar böyle internet de yaygın değil, veritabanları yok hazırını indiresiniz.. neyse ben biraz televizyon seyredeyim ondan sonra okurum rahatlığı ile çekyata uzandım. televizyonun düğmesine bastım ve akşamdan kapatıldığı kanal olan trt 2 'de açıldı. karşımda bir çizgi sinema ve altında hazine adası yazısı belirdi. kitabı kaptığım gibi metinleri karşılaştırdım ve aynı eserin çizgi derlemesi olduğunu gördüm. 2 saat izledikten sonra, özetini yazmamla saat 11 'de işlem tamamlanmıştı.

kader o ki seneler sonra aynı kitabın ispanyolcasını çıkardı karşıma. bu defa severek okudum ama özet isteyen yoktu. neo 'nun matrix 'te dejavu yaşaması gibi oldu.
psikopat bir yarışma... katılanlara böcük, tırtıl gibi şeyler yedirirler...
en baba karakter jim hawkins değil uzun john silver dır.
robert louis stevenson tarafindan yazilmis bir klasik.
güncel Önemli Başlıklar