bugün

travestilerle karsilikli konusmak eylemidir. bazı zamanlar ise siz susarsınız onlar konusur. iste bir örnek:

arkadaslarla karıya gidilir, ev yazıhane tarzidir. büyükce bir salondan gectikten sonra odalara gecilir. giriste kadınların bir nevi koruyuculugunu üstlenen* kırk elli yaslarinda bir adam vardir. adamla anlasilir. odalara gecilir. herkes isini bitirdikten sonra tam kapıya dogru hamle yapılacakken, iceriye travesti ablamız girer, olaylar gelisir:

- nereye yakisiklilar, bakın bira getirdim icerde biraz laflayalım gidersiniz.
+ abla biz kacalım ya isimiz var zaten.(yusuf yusuf)
- aa beni kıracak mısınız?
+ peki abla senin dedigin gibi olsun.(hep birlikte icerisinde tv bulunan bir odaya gecilir.)
- ee anlatın bakalım bu sırfıntılara ne kadar para bayıldınız?(bu arada televizyonu acar.)
+ kisi basi yirmi milyon abla.
- oha yane bana o parayi verseydiniz kisi basi ekstra bir saat daha düzüsürdük.
+ .....(korkudan tir tir titrenilmeye baslanmistir. bu sırada tvde bülent ersoyun "hani bizim sevdamız" adlı parcasi calmaya baslar.)
- hani bizim sevdamızzzzz, devirirdi daglari, hani bizim sevdamız, gerisi nasıldı ayol bunun?(sazan bir arkadas mudahale eder.)
+ eritirdi buzlariii, zamansız estiii bak ayriligin rüzgari, hani bizim sevdamizzz.(sazan arkadas travesti ablayla birlikte düet yapmaktadır.)
-.....

biralar acilir, sarkilar söylenir, sıradan hayatlar icin olaganüstü(!) bir gündür.
-ateşin var mı lan?? (borazan gibi erkek sesiyle)
-yok abla. (dumur, ne yapacağını bilemez bi şekilde)
-ne ablası lan it. gel lan buraya...
(bkz: sen bilir misin sözlük insan sıça sıça nasıl kaçar)