bugün

maalesef trans bireyleri toplum olarak anlamakta ve algılamakta büyük zorluk çekiyoruz türkiye de eskiye nazaran azımsanmıcak ölçüde yapılan çalışmalar var ama bu konuda yinede ülke olarak ketum bir tutum vurdumduymaz bir tavır takınıyoruz. Keza transeksüel, eşcinsel hakları konusunda avrupanın çok gerisindeyiz . batılılaşmak ve avrupalı medeniyetler seviyesine ulaşmak istiyorsak eşcinsel, Transeksüel hakları genişletilip anaysal güvence altına alınmalı, eşcinsel bireyler topluma kazandırılıp istihdam edilmeli diyerek Türkiyenin takındığı bu vurdumduymaz, tek tipçi ,bağnaz yaklaşımının son bulmasını ümit ediyorum, ediyoruz. Son olarak modernleşme ve ileri uygarlık seviyesinde ilerleyen Türkiyenin tektipçi, dogmatik, tutucu zihniyeti terk ederek modernleşme yolunda bu adımları korkusuzca atmasını temenni ediyoruz.
(bkz: uludağ yazarları ibnelik peşinde)
ileri uygarlık seviyesine ulaştığımızda artık her şey normal olucak. O zaman kızlarımızı isteyen lezbiyenlere, oğullarımızı da onlara talip gay'lere nişanlar sonra da düğünlerinde para takar, gerdeğe de kendi ellerimizle sokarız. Modernleşmek istiyorsak bunu yapabiliriz sanki. Bana çok uzak gibi gelmiyor tüm bunlar.

iki mahalle sakini konşur,
- Duydun mu? Bakkal Hasan'ın oğluna Kasap Ali'nin oğlunu almışlar.
- Deme yaaa. E, gençler seviyorsa destek olmak, önlerini açmak lazım. Büyükleri olarak yol göstermek bize düşer. Hem ne demişler erken kalkan yol alır erken evlenen döl alır.
- Bu arada Töhmetliler'in Ayşe'yi Hasan'ın Hörüye'ye almışlar. iyi iyi Allah mesut eder inşallah. Eee ne de olsa yuvayı dişi kuş yapar, demi.