bugün

efendim cook uzun yillar edirnelerde gezindigimden , kesinlikle dogru dedigim ama icerikleri(karizma , tarz , kultur) itibariyle asla egeli kizlarin ellerine su dokemeyeceklerini bizzat bildigim , yasadigim kizlardir bunlar. bu yaz birisine carptim efendim evet cok guzeller..***
selin toktay, siren ertan, nilay dorsa, gözde mukavelat, cansu dere, esra eron, tuba ünsal ve adı sanı duyulmamış nicesine karşı, yasemin ergene' nin tek kaldığı karşılaştırmadır. izmir' e gidip yarım saat kordon' da yürüyecek birinin ' hadi canım ' sözleriyle karşılayacağı önermedir. aslı astarı yoktur.
trakyalıya karşı kaf sin kaf li kızların cevabı
(bkz: bu alemde KSK-ÇARŞI bizans a karşı)
ülkemin her tarafında güzeller mevcuttur. sadece batıdakiler daha gözönündedir. yoksa hakkarıdede muş ta da karadenizde de çok güzel kızlarımız vardır.
a be kapcıkk azzlı dıyenler mi güselmiş???
şaka bi yana yurdum kızları gercekten güzeldir. bir de en güzel kızlar izmirden çıkarmıs. *
doğru olması muhtemel genellemedir.ama izmirli kızların daha bakımlı olduğuda bir gerçektir.ee para meselesi bunlar...ayrıca;
(bkz: izmirli kızların reklam kokan hareketleri)
balkan tarafının kızları oldum olası hep güzel olmuştur. trakyalıların güzelliğide ordan gelmiş olsa gerek.
yalanın önde gideni bir atmasyondur.
(bkz: yasemin ergene)
hem tekirdağ hem de izmir'de yaşamış birisi olarak diyeceğim ki; iki yörenin kızları da gerçekten çok güzeldir. ama trakyalılar egeliler den daha güzeldir önermesine katılamayacağım, işin içine manisa ve balıkesir kızları da girince gerçekten kim daha güzel diye düşünürsünüz. sonuçta hem trakya hem de ege'ye göçmen olarak aynı bölgelerden gelmişlerdir. bulgaristan, makedonya arnavutluk göçmenleri hem ege hem de trakya'da fazlası ile bulunur. ege'nin farkı girit ve yunan göçmenlerinin trakya'ya oranla daha fazla olmasıdır. izmir daha kozmopolit bir şehirdir, buraya ülkenin dört bir yanından gelenler oldugundan melez güzelleri çoktur. bu yüzden burun farkı ile de olsa ege...
örneklerden de görülebileceği gibi egeli kızların saf güzellikleri karşısında izmirli kızların ** neyle meşhur oldukları açıktır.****
bu kızların güzellikleri su götürmez bir gerçektir ama daha önce de belirtildiği gibi kültür özürleri ön plandadır. bu da çok önemli bir eksikliktir.
göçmen olduklarından kaynaklandığını düşündüğüm hadise.
güzelliğe zeka, kültür, tarz * gibi birçok özelliğide eklersek trakyalı kızlara toz yutmak kalır dedirten başlıktır.
Egelilerdenin başına izmir, muğla, edremit kızları dışında ifadesi geldiği takdirde anlam kazanacak iddia.
boylu poslu olurlar genelde fizikte okuyan birine aşıktım 20 yıl önce evlidir heralde.
Kesinlikle ... Bı de sarışın oluyor çoğu. Bı tane edirneli kıza rastgeldim Instagram'da hayatımda gördüğüm en taş hatunlardan Ruslarla kapisir diyorum .