bugün

trakya düğünlerinde çalınan popüler 10 şarkıdır.

1. 9-8 kamaralı telefon alsana bana.
2. mahallenin güzeli sezen.
3. yorganda kene var.
4. benim agam yanlış yapmaz.
5. iki gemi yanyana aydayabilir misin?
6. gül alimin saçları pırıl pırıl parlıyor.
7. kızlar misket yuvarlar.
8. bu kimin donu?
9. mastika.
10. osman aga.
(bkz: kirmizi gulun ali var)
(bkz: on paraya nane şeker)
1-demet akalın
2-tarkan
3-mustaf sandal
4-hande yener
5-kenan doğulu
6-gökhan özen
7-tan
8-serdar ortaç
9-ferhat göçer
10-fatih ürek

son 2-3 yıldır trakya da düğünlere gidenlerin şahit olduğu top 10 listesidir. şimdilerde eski top 10 u yarım saat çalıyorlarsa bu top 10 daki şarkıcıları 2,5 saat çalarlar . arz talep dengesinin olağan şekilde işlemesi sonucu ortaya çıkan, güzel memleketiminden beni biraz daha uzaklaştıran top 10 dur.
(bkz: payduşka)
(bkz: damat halayı)
(bkz: yorganda kene var)
(bkz: mahallenin güzeli sezen)

eğer bu iki şarkı çalınmazsa o düğünde isyan çıkar, kaos ortamı oluşur.
eskiden pazarlarda satılan teyp çekimi kasetlerden birinin adının olma olasılığı hayli fazla olan kelime yığını.
1. cııır cıngırdak *
2. mahallenin güzeli sezen
3. yorganda kene var
4. benim agam yanlış yapmaz.
5. 9-8 kamaralı telefon alsana bana
6. baldız
7. kako
8. bu kimin donu?
9. mastika
10. osman aga

şeklinde değişmiş listedir.
bu aralar kibariye nin yeni şarkısı Tepecikli furyası esen düğünlerdir efendim. yaklaşık 1 hafta önce kadar gidip tespit ettiğim gözlemlerim ; bu şarkının çıkmasından sonra ortamdaki coşkunun kat kat artmış olması ve şarkının tekrar tekrar istenmiş olmasıdır. öylesine sevilmiş ki bu şarkı istanbul a geldiğimde modifiyeli şahin araba kiralayıp bira içerek takılan gençlerin bile bu şarkıyla kız tavlamaya çalıştıklarını gördüm , duydum, hissettim. bu şarkıdan sonra en çok sevileni ise tabiki de mahallenin güzeli sezen dir o nasıl r leri vurgulamaktır öle yemin ediyorum rutkay aziz gelse ona bile göbek attırır bu şarkı , bir gram bile abartmıyorum.
(bkz: çiçekçi kız)
(bkz: abe kaynana)
son dönemde bu fasülya yedi buçuk lira esmektedir..
Rumeli ekrem - Damat halayı.
güncel Önemli Başlıklar