bugün

hayatımda verdiğim kararlarla ilgili çelişkeye düşmeme sebep olan başlıktır kendileri , lakin her söylenen sözün de bi dayanağı var mıdır yahu gibi gibi
"eğer sen ve ailen toptan hödükseniz size alınmaz tabii, kıza yazık olur" şeklinde cevaplanabilecek abuk yargı.

Diğer taraftan trakya'dan koca alınır, trakya'ya gelin olunur, hem de çok güzel olur. Kumral, renkli gözlü, düzgün fizikli taş gibi bir kocanız olur, sizi el üstünde tutar, kul köle olur, hayvanlık nedir bilmez, sizi sıkmaz germez üzmez, sizi eş olarak seçene kadar dışarıdan tüm hevesini almıştır o yüzden ihanet etmez, güzel sevişir, çok sevişir, eğlenmeyi bilir ve sizi de eğlendirir. Kaynananız çok becerikli olur ve her işinize koşar, biraz baskın olsa da sizin de kendisi gibi baskın olma hakkına sahip olduğunuzu kolay kabullenip geri adım atar, çocuklarınız güzel neşeli, genelde zeki ve çalışkan olur, sevgi içinde büyür.

Edit: sen alma kardeşim, git kendi çöplüğünden al, çocuğunuz olunca maho tipli olsun da koca burnunu nereye sokacağını bilemesin.
mesele trakyalı kızın güzel olup olmaması değildir. kız alırken dikkat edilecek husus kızın namuslu ve ahlaklı olup olmadığıdır. güzellik daha sonra gelir. ama bunu anlamayan taş kafalı insanlar "trakyadan niye kız alınmasın lo, fıstık gibin hepsi, yirim" gibi saçma sapan yorumlarda bulunmaktadırlar.
Memlekette 1,5 milyon insanı sırf kendileri gibi yaşamıyor, şeyhe şıha domalmıyor diye toptan orospu ve orospu çocuğu ilan edebilecek kadar ağır dangalakların bulunduğunu gözümüze kulağımıza sokan yargıdır. "Trakya'nın kadınları namuslu ve ahlaklı olmadığı için" güzel de olsalar evlenmeye layık olmadıklarını düşünenler de varmış bu memlekette ya ben artık toplumsal barıştan iyice umudu kestim artık.
(bkz: lazlardan kız alınmaz)
(bkz: kürtlerden kız alınmaz)
bu böyle devam eder.
trakyadan kız alınmaz çünkü trakya kızı memleketinden ayrılmak istemez. rahat büyümüştür, doğrudur fakat ahlaki değerleri de gayet iyi biliyordur. tabi şu da unutulmamalıdır ki "namus = zar parçası" zihniyetiyle büyümediği için bekaretini evleneceği kişiye değil, gerçekten sevdiği kişiye saklar. söylemeden edemeyeceğim; trakya kızları da size çok meraklıydı sanki.. mis gibi sarışın, renkli gözlü, uzun boylu trakya erkekleri var lan orda..

kızların hoppa olduğu filan da kim uydurduysa jüpitere gidip de dönemesin e mi..

tanım : "daha iyileri var olum burda, niahahahah" diye gülen trakyanın o güzelim kızına bok atmak için uydurulmuş sözdür, evet.
- hocam, milleti soğuttuk trakyalı hatunlardan, şimdi napcaz?
- ben biletleri aldım trakya'ya, kızlar bizimdir
- büyüksün abi!
kız alamayanların sorunsalıdır..
trakya kızları hem eğlenilecek hem evlenilecek kızlardır. birlikte hoş vakit geçirilir ve arkadaşlık kuran her kişi böyle eşim olmalı der..
zordur ama laf geçirtmesi inatçı olurlar.. başa çıkamayacaklarını, söz geçiremeyeceklerini bilenler korkudan böyle söz etmişlerdir..

birde şu bir gerçektir..
trakya insanı köprüden ötesine kız vermeyi istemez.
alması zor olduğundan uydurulmuş bahane. **
(bkz: niye la patlak mı yoksa)
trakya'dan kız alınmaz ama kaçırılır...

bizim maalleden 7-8 kişi yaptı bunu. hepsi de aynı yöntem. istediler, ailesi vermedi, kaçırdılar, kaçırırken yakalanmamak için araba değiştirdiler...

her kaçırma olayında kızlar gönüllüydü ve her kaçırma olayında en yakın arkadaşlar yardımcı erkek oscar'ı aldı...
lazerli barkod okuyucu gibi bakışlarıyla namus tahlili yapabilen sik kafalı, karga burunluların önyargısıdır.
(bkz: #8801720)

burada da bahsedildiği üzere trakyadan kız alınması uzmanlarca pek tavsiye olunmayan bir şeydir.
Gecenin başında 'Çok sıkı içerim, 35'Lik benim gözdamLam' diyen trakya'Lı hatun, gecenin sonunda kendi saçına kusar..
yüksek ihtimalle doğu tarafından olup, trakyalı bi kızla evlenemeyen er kişi söylemidir.
çünkü trakyalılarda, 'köprüden sonrası bizden değildir' anlayışı genel olarak hakimdir.
Saçma sapan dans? Kültür yoksunu musun?
kız her yerden alınır, yeter ki sana varmaya gönlü olsun.
güncel Önemli Başlıklar