bugün

yıllardır süre gelen doğu götü yalama projesinin parçasıdır. trakya halkı vergisini öder, elektrik parasını öder, su parasını öder, yeşil kart kullanımı neredeyse hiç yoktur ancak ne hikmettir ki devlet trakya bölgesini hiç düşünmez çünkü sıkıntıya düştüğünde "dewleth bize bahmiirrr" diye höyküren eline silah alan bir halk yoktur karşısında. o yüzdendir ki trakya bölgesi hiç bir şekilde devletten teşvik alamaz.

biz trakya halkı olarak doğuya bakmak zorundamıyız arkadaş. o halk değilmi ki şantiyeler tarandığında sesini çıkarmayan, kulağının üstüne yatan. asker, polis pusuya düştüğünde sesini çıkarmayan, fabrikalar yakıldığında ses çıkarmayan, ev önlerine barikatlar kurulurken ses çıkarmayan,yazın her odasına klima kışın elektrikli ısıtıcı olan, otunu önüne bokunu ardına bekleyen halk.

ben bunlara neden bakıyorum arkadaşım ? neden bu halkın kayıp - kaçak faturasının ceremesini ben çekiyorum? birde bunun üstüne utanmadan teşvik veriyorsun. varsa kendi güçleri trakya halkı gibi kendi emekleriyle bir yerlere gelsinler.
çünkü onlar ayyaşmış,laikmiş,cumhuriyetçiymiş. ulan bre susak ağızlı saraylı zat. trakya türkiyedir.
Ne tesadüftür ki Akdeniz bölgesinde de durum aynıdır. Antalya hariç tabi.

Adana, Mersin ı bi gelip görün bir de Diyarbakır, Urfa,antep, Konya,kayseri ye bir bakın.
genel olarak batı sahillerinde durum aynıdır. ama işe gelince "70 milyonun aprtisiyiz" mottosu atılır ortaya.
türkiye cumhuriyetinin hala dağılmamış olduğuna işarettir..

gülelim mi ağlayalım mı bilemedim..

kanserin yayılmasını durdurmak için kanserli bölgeyi kesip atmamız gerekiyor artık..

buradan herkes kafasına göre bir çıkarım yapsın..
krallığımla aynı dertten muzdarip bölgedir. mal krallığından da oy alamadıkları için kuruş yatırım yapmaz muslukları kendilerine çevirirler.

şimdi bunları göre göre ilgili parti ve yöneticilerini destekleyenlere mal diye bağırabilirsiniz ama ben kabul etmem; andavallar ve salaklar ile mal kullarımı aynı kefeye koydurmam, buyruğumdur. (bkz: mallık)
sadece o mu? gss primiyle de orta gelirli, şehirli kesimin parası cukkalanarak kekelere, suriyelilere beleşe bakılıyor. hakkımızı helal etmiyoruz!

biz eğitimli, şehirli, nitelikli, üstün türk vatandaşları olarak parya halklara bakmak zorunda değiliz. türkiye bizim sayemizde ayakta. üreten, çalışan bizleriz.
doğudaki 23 ilin teşvik almasına mütevvellit isyandır. sosyal devlet olma ilkesi hasabi ile bu teşvikler veriliyormuş.
sikerler öyle sosyalliği "ben kazanacağım sen yiyeceksin mantığı" sosyal devlet mantığı değildir. adamlar kaçakçılık,terör vb. illegal metalardan beslenecekler birde üzerine para, teşvik vereceksin. ha birde şu var o teşvikler alınacak hooop ceplere sonra oldu bittiyle benim paramın üzerine yatılacak.yok arkadaş öyle bir sosyal devlet.
sosyal devletin mantığı ters işlemez. ben hakkıyla her kanuna uyuyorsam mükafat benim olmalıdır.