bugün

merkezi edirne'de olmasina karsin trakya bolgesinin bircok ilinde kampusu bulunan devlet universitesi.
üniversite eğitimi tartışılır olsada öğrenciler için cennet sayılabilecek öğrenci ortamının bol olduğu(edirne) bi üniversite...
edebiyat bölümü öğretim üyelerinin saçını başını yolduğu h harfi ile soğuk ve sıcak savaş vermekten bıktıkları üniversitemiz.
birçok üniversiteye göre ortamı daha özgürdür. Edirnede iki kampüsü vardır. Biri ayşekadın yerleşkesi, burda M.Müh. fakültesi diğeri Güllapoğlu yer., tıp,eğitim, iibf,konservatuar ve yurt bulunur. Şenlikler berbat geçer. En ii bölümleri tıp, almanca öğr ve gümrük işletmedir.
Trakya Üniversitesi Rektörlük binası karaağaçta bulunur. Yapım yılı 1914 dür.Gitmek için Meriç ve Tunca nehirleri üzerinden geçilir.Tam bir üniversite kampüsüdür mezuniyet törenleri orada yapılır.Hatta öğrencilere yeni yerleşke olmasa idi dedirtir.
http://www.trakya.edu.tr/ adresinden sitesine ulaşılabilcek bilim yuvası. sitedeki döner sermaye butonu ise ilk görüste nasıl yani? demenize sebep olup, tıkladığınızda ise okula gelir saglamak acısında iyi fikir olduguna kanaat getirirsiniz.
ajdarın makine mühendisliği bölümünden mezun olduğu üniversite.
Tekirdağ il sınırı içindeki kampüsleri Tekirdağ namık kemal üniversitesi dekanlığına bağlanmıştır.

edit: bu entrynin eksi girilcek yerini lütfen özel mesaj ile belirtin!
bu sene eğitime başlanan ahmet karadeniz yerleşkesinde herşey berbattır. tek güzel yanı kimsenin birbirini tanımıyor olmasıdır. böylece birazcık lise havasından kurtulunur. ilk tasarlanan halinde binaya havsa yolundan bağlanılacağı için tüm girişler o taraftadır. lakin daha sonra aradan otoban geçmesiyle otoban tarafından yol bağlanmıştır ve okula kantinden girilmesi farz olunmuştur. insanın her seferinde ama her seferinde otogar arabalarına atlayıp gidesi gelir uzaklara... bu sene bünyemize aldığımız prof. dr nevzat ilhan a sevgiler buradan. *
makina mühendislerinin, dağ başına taşınmasıyla kendisine üzüntülü olduğu üniversitedir. :( genç beyinler hergün dağ taş aşmaktadırlar.
(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=xWtMbW9gsc0)
gurbette okumak istenirse ilk tercih edilecek okuldur.
(bkz: kendimden biliyorum)
bir kabataş lisesi'nin, bir istanbul lisesi'nin marka değerine ulaşamamış, müpet bilimlere elle tutulur bir katkısı olmamış üniversite.
rektörlüğü karağaç ta bulunan yaklaşık 22 bin öğrenciye sahip özellikle edirne'nin ayakta kalmasını sağlayan yurdum üniversitesi.
bulunduğum 3 senede 3 farklı ders geçme sistemine şahit olduğum okulum. serhad birlik'e yeni bir hat açmak uğruna ana kampüste bolca boş arazi olmasına rağmen mühendislik fakültesini anasının amına taşımıştır. içinde 1 kişinin ders çalışamaması yüzünden sınavı erteleyen hocalar vardır. abe mabe diye de konuşmazlar bu arada.
trakya üniversitesi ; istanbulda yaşayan adaylar için en ideal , canlı ve modern bir şehrin alternatifi olarak tercih sebebidir .Ama eğitim kalitesi olarak ideal midir bilinmez.
ösys tercihlerimde listeme aldıktan sonra ajdar anık'ın da bu okuldan mezun olduğunu duyduğumda dumura uğradığım üniversitedir. *
teknik bilimler meslek yuksekokulu'nun aysekadin yerleskesi'nden tunca yerleskesi'ne tasindigi okul. gecen yil gerceklesen bu tasinma ile hafiften sancili bir surec yasanmistir.
eskiden boktan bir universiteydi. simdi boktan biraz hallice oldu. fakat gelismekte. her kurum gibi gelisirken sancılar cekiyor. ama tahmin ediyorum ki ileride bir 20 yıl sonra simdinin ogrencilerinin cocukları, babalarına "baba trakya universite'sine nasıl girdin. cok yuksek puanı." diyecek, babasını bir bok sanacaktır. aha da buraya not dusuyorum genc. baban bi bok degil. her geleni alıyorlardı zaten oraya.. araya kaynamıs olmalı.
üniversite olmuş fakat belki de en çok ihtiyacı olan eğitim fakültesinde bir kütüphanesi bile bulunamayan, kantin kavramını dört senedir öğretmen adaylarına unutturmayı başarmış, çay ocağına bile hasret bırakan eğitim yuvası*
sözlükteki yeni nesil mensuplarına halinize şükredin dediğim okulum. şahsım gibi 1989 yılında bu okula girip o zamanki durumu görse idiniz şimdi böyle sitem etmezdiniz. *
http://www.edirnetv.net/files/rekterluk.jpg
ana kampüsü güllapoğlu yerleşkesiyken balkan yerleşkesi olarak değiştirilip marjinal olmaya çalışan üniversite. "eşeğe altın semer vurmuşlar eşek gene eşek" atasözünün cuk diye oturtulduğu eğitim kurumu. liseden bozma yapılardan oluşan, kantinsiz kütüphanesiz eğitim fakültesini bünyesinde barındıran, adam akıllı eğitim vermekten yoksun öğretim üyelerine sahip olup sonra da yetiştirdiği öğrenciden hayır bekleyen üniversite.
(bkz: acı ama gerçek)
ceyrek donem tahammul edebildigim ex universitem. ipod u takip soyle biraz salina salina yuriyim derseniz, yanlislikla bulgaristan a girebilirsiniz.

bulgaristanda okumak isteseydik gider sofya teknik nde okurduk di mi...

(bkz: trakya universitesi tunca kampusu)
(bkz: trakya sozluk)
- olum güllapoğlunu balkan yapmışlar. diyen arkadaşıma - bi siktir git dememe neden olmuş üniversitem. ulan ben okuyorum içinde ne zaman yaptınız, ne ettiniz lan ? dünyadan haberimiz yok anasını !!!

(bkz: ayşe kadın yerleşkesi)