1. 1.
  futbol; tiyatral görkemi, eğlencesi, coşkusu, bütünleştirici ve hatta bazen ayrıştırıcı yönleriyle yaklaşık 150 yıldır hayatımızda. birçoğumuz henüz karşı cinsten haberimiz bile yokken kendi takımımıza aşka yakın hisler besledik. hafızamızı futbolun yıldızlarıyla, şaşaalı transferlerle, kupalarla, unutulmaz maçlarla doldururken, doğamız gereği trajik yanlarını unuttuk. elbette futbolda da daima tarihi kazananların gözüyle değerlendirdiğimiz için, bu entryde tek maçtan yatan iddaa kuponu hikayelerinden fazlası var.

  (bkz: 5 kasım 1998 beşiktaş valerenga maçı) bir beşiktaş'lı olarak unutması pek mümkün olmayan valeranga maçıyla başlamak istedim.

  beşiktaş ilk yarıyı 3-0 önde bitirip, tur kapısını aralar. maç saati benim gibi ertesi gün okula gidecek çocuklar için hayli geç olduğundan çoğu beşiktaşlı çocuk ilk yarı bitince yatmıştır. ikinci yarı valeranga maçı 3-3'e getirip videodaki abiyi unutulmazlar arasına sokar.
  https://video.uludagsozluk.com/v/5-kasım-1998-beşiktaş-valerenga-maçı-11115/  (bkz: 19 mayıs 2001 schalke unterhaching maçı) bu maçı unutulmaz yapan ise (bkz: 19 mayıs 2001 hamburger sv bayern münchen maçı)
  son haftaya puan puana giren schalke kendi maçını 5-3 kazanıp bayern'in maç sonunu beklemeye başlar bayern 1-0 geridedir. maçı için detaylı bilgi (#4225693)
  maçın sonunda bayern 90+3 golüyle beraberliği yakalayıp binlerce shalke'liyi gözyaşına boğar.
  http://www.youtube.com/watch?v=r2UpUXV-nAA+

  (bkz: 25 ocak 2004 guimares benfica maçı) benfica'nın macar forveti miklos feher'in sahada hayatını kaybetmesi ve takım arkadaşlarının gözyaşları.
  http://www.youtube.com/watch?v=X8mzeRVuDBU+

  ve sakatlıklar
  http://www.youtube.com/watch?v=osKrTiyu6O8+
  2 ... mujdeci
 2. 2.
  istanbuldaki şampiyonlar ligi finali bende travma yaratmıştır o konuda. koyu bir milan taraftarı olmamdan ötürü maçın 3-0 dan önce 3-3 e gelmesi ardından penaltılarla elenmemiz...

  şaka gibiydi!!
  ... aberystwyth
 3. 3.
  ve sakatlıklar ile başlayan videonun 18 yaşından küçüklere izletilmemesi gerekir. adamın bileği ters döndü lan.
  ... shozhenq