1. 1.
  Toplumsal bilinci arttırmak adına uedaşın grafiti sanatçıları vasıtasıyla trafoları boyayarak Kadına şiddet, engelsiz yaşam, çocuk istismarı, bağımlılık ve trafik kurallarına yönelik görsel mesajlar vermesi projesidir.

  --spoiler--
  Toplumsal sorunlar karşısında farkındalık ve duyarlılık oluşturmak amacıyla çalışmalar yürüten UEDAŞ, trafo binalarının duvarlarını sosyal sorumluğa açarak toplumsal bilinçlenmeye katkı sağlamayı hedefliyor.

  Kadına şiddet, engelsiz yaşam, çocuk istismarı, bağımlılık ve trafik kurallarına yönelik görsel mesajlar için trafoları kullanacak olan UEDAŞ, böylece sosyal mesajları görsel bir şekilde kamuoyu ile paylaşacak. inegöl´ün yanı sıra Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova´da yürütülecek proje kapsamında, trafolardaki tekdüzeliğin ve olumsuz yazıların önüne geçilirken aynı zamanda sosyal mesajlar verilmesi amaçlanıyor.

  30 TANE TRAFOYU SANATLA BULUŞTURACAĞIZ

  Atatürk Bulvarı üzeri Belediye Ek Hizmet Binası yanında bulunan trafo da ´Kan Ver Hayat Ver´ sloganıyla insanları kan bağışına davet ettiklerini ifade eden UEDAŞ Kurumsal iletişim Yönetmeni Yusuf Ziya Yüce, “Trafolar Konuşuyor sosyal sorumluluk projesi için bugün inegöl´deyiz. Bu proje kapsamında Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinin tamamında 30 tane trafoyu sanatla buluşturacağız. Trafolar şehrin merkezlerinde, çok göze çarpan bölgelerde, atıl bir şekilde duruyordu. Biz bu trafoları sosyal sorumluluk mesajları ile süsleyerek, mesajlar vermek istedik. Özellikle toplumun kanayan yarası olan konuları seçtik. Bunların başında kadına şiddet, Kızılay, emniyet kemeri ve engelli kardeşlerimize destek gibi konular var. Bu projeden sonra 30 trafoda sosyal mesajlarımız yer alacak. Trafolarımızı grafiti sanatı ile buluşturuyoruz. Sanatçı arkadaşlar çiziyor. Çok renkli, hayat veren mesajlarımız var. Ulusal çapta da önem gören bir proje oldu. inşallah inegöl´dekini bu akşam bitirmiş olacağız. Kızılay ile birlikte ´Kan Ver Hayat Ver´ konusu ile yapıyoruz. inegöl´de bir tane olacak. inegöl´de ki sosyal sorumluluk projelerini önemsiyoruz. Geçtiğimiz aylarda Şehrin Işıkları sergisini açtık. Önümüzde ki ayda bir kütüphane kurmayı düşünüyoruz. Bütün UEDAŞ´ın projelerinde inegöl´ün yeri ayrı. Kısmet olursa daha çok hizmet edeceğiz” dedi.

  http://www.yildirimgazete...suyor-projesi-h40689.html
  --spoiler--
  1 ... gazeloglu