1. 1.
  ön ve arkadaki escort araçlardan makinalı tüfekli babayiğitlerin arabadan inmesine sebep olacak eylem.
  1 ... akacakkandamardadurmaz
 2. 2.
  geçiş üstünlüğü olarak koruyan ve korunan araçlar en son sıradadır ama bizim gibi kabile ülkelerinde ilçe milli eğitim müdürleri bile arabalarına çakar taktırıp trafik polislerini sürgün edebiliyor. ya da cumhurbaşkanı geçerken ambulans bekletiliyor.

  siz siz olun çok bulaşmayın.
  2 ... serdarsl06
 3. 3.
  yol vermemek ayrıdır sıkıştırmak ayrıdır.

  herhangi bir aracı sıkıştırmak ciddi sonuçlar doğurabilir. cidd kazalar, yargıya taşınan durumlar gibi çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz.

  abuk subuk yerlerde yol istemesine rağmen yol vermemek durumu ise daha farklıdır. bunun bilinçli, istemli olarak herkes tarafından yapılması gerektiği kanaatimdeyim. emniyet şeridinden gitmeleri v.s değil, yol üzerinde zorbalık yapanlar için geçerli bu.

  en basiti çekilmeyin, salağa yatın. yahut acemi gibi kullanmayı becerecek kadar yetkin bir sürücüyseniz yol vermeye çalışmış ama başaramamış gibi hareketler yapın.

  tepki almadığı sürece kıytırık makamlardaki kişiler dahi zorbalığı sürdürür.
  ... raduyev
 4. 4.
  sabah içtimada yüzbaşı kaydı fırçayı 'kral gelse durduracaksınız ulan' banada yol ve nizamiye nöbeti kitlenmiş o gün.
  yer: ığdır subaşı, yol sadece devlet üretme çifliğine gidiyor, birde sivile kapalı küçük ağrı dağı sınıryolu.
  bir baktım dağdan aşşagıya en az 15 askeri araç iniyor, 3km ötede, hemen telsizcinin odasına seslendim, lan kim bu konvoy diye ' dede vallaha telsizde bilgi yok' dedi (üç sene kadar askerlik yaptım herkezin dedesiydim) 'lan ne etcem askeri araçlarımı durdurcam' diye bagırdım, 'vallaha dede durdurucan yüzbaşıyı duydun sabah' diğer nöbetçi keko kaçtı kapıya korkudan. ben uzaktan dur çektim ama araçlar tam gaz geliyor toz bulutu içinde. ' yok dedim ya beni ezecekler ya da benim askerlik en az bir sene daha uzar şansıma sokim' tam önümde durdu araçlar, ikinci sıradaki arabanım camı açıldı koşarak yanına gittim 'niye durdurdun bizi, görmüyormusun askeri araçları' dedi tugay komutanı teftişe çıkmış, telsizlerde ondan haber yokmuş. 'komutanım emir böyle kim geçerse durdurmam emredildi', 'kim emretti' dedi tugay komutanı (yüzünü göremedim korkudan bakamadım muhtemelen) 'bölük komutanımız, komutanım' dedim. ardaki kamyondan bir üsttegmen atladı direk bizim bölüğe, bir dakika geçmedi bölük komutanının postası, 'dede aç kapıyı' diye seslendi. araçlar gitti ' dede seni bölükçü çagırıyor' dediler. şıçtık dedim durdursan bir dert durdurmasan, şimdi o fırçayı yedi bize kayacak. suratı bir karıştı, emredin komutanım dedim. aferin 52 şimdi geri git nöbet yerine.

  haklıysanız korkun gene ama hakkınızı yedirmeyin.
  1 ... ra s al ghul