bugün

özellikle istanbul trafiğinde çok sık rastalanan kavgalara girme ihtimali olan kişilere verilen tavsiyelerdir.

öncelikle ilk tavsiyem; sakin olun ve kavga etmeyin. mümkün olduğunca kavgadan kaçının.

yok ben psikopatım illa kavga ederim diyorsanız:

-arabayı en kısa zamanda terk edin. rakibiniz eğer siz arabadan çıkmadan gelirse, %99 dayağı yersiniz. arabada kalan her zaman dayağı yer.

-yanınızda sadece kız arkadaşınız veya karınız varsa dayak yeme ihtimaliniz, %75 dir. neden derseniz, bayanlar kavga raconunu bilmediğinden, sizi tutmaya çalışır, siz de ona sahip çıkayım derken dayağı yersiniz.

-silah çekip vurma niyetiniz yoksa minibüsçülere bulaşmayın. bu hatayı yaptığı için önden 4 dişini kaybeden bir arkadaşım var. minibüsler aynı hatta ilerlediğinden, kısa zamanda çoğalırlar.

-yanında çocuğu olan adama bulaşmayın. çocuğunun yanında, dayak yemiş baba figürünü oynamak istemeyen sinirli babanın gözü döner. yanında çocuğu olan babalar bir miktar dayak yese bile hasmının da ağzına sıçmadan bırakmaz.
Arabanızdaki sopaya güvenmeyin. Bir dalgınlıkla düşünürseniz fena dayak yersiniz. Onun yerine alternatif dayak malzemelerine yönelin. Örneğin; muşta. Asla düsüremezsiniz, suç aleti kategorisinde bulunmaz ve en önemlisi koydum mu oturtur.
Araçlarda bir adet ıstaka veya beyzbol sopası bulundurulmalıdır.
etmeyin. unutmayın ki bir tokatla dahi insanlar ölebiliyor. geleceğinizi anlık hırslar için yok etmeyin.
memelerinizi gösterip erkek kişisini sakinleştirin.

denedim yüzde yüz çalışıyor.
kafanızı kullanın, iner inmez. *
taksicilerle dalaşmayın. yoksa bit an da 50 kişi olabiliyorlar.
mümkün olduğunca kavgadan kaçın. insanlar siktiriboktan sebeblerden birbirlerini öldürebiliyor. ama baktınız karşı taşkınlık yapıyor susmayın. siz de bağırın. kızılcık sopası ya da biber gazı gibi ekipmanları fiziksel saldırılar için bulundurun.
ayakçılarla kavga etmeyin. ayakçı gibi oluyorsun. sen eğitimlisin zenginsin siktiret geç. asgari maaşlı ameleye takılma.
şimdi sakin olun ve elinizdekini yavaşca yere bırakın.
sakin kalın ve basın gidin.
hele de yanınızda çoluk çocuğunuz ve eşiniz varsa.
olur da trafikte kavga edenlere rastlarsanız ne oluyor diye camları indirmeyin.
çok pis küfürler uçuşuyor. çoluk çocuğunuz duymasın.
(bkz: levye)
kesinlikle aile olan araçlara saygısızlık yapmayın.
yanınızda karınız ya da çocuğunuz varsa sakın kavga etmeyin.

Beşiktaş fulya'da bir taksicinin önce adamı döverken karısı müdahale etmeye çalıştığında karısına da vurdu. o sırada arabadan 10 yaşlarında bir çocuk ta çıktı. ona da saldırdı.

o anda ben daha arabadan inemeden sıçrayan bir kaç pompacı ve civar esnafı taksiciyi perişan etti.
ama ne fayda. adamın karısına çocuğuna saldırdı bu şerefsizler.

tek başınayken de götünüz yiyorsa derim ama yanınızda aileniz varsa uzak durun.
yanında kız olana artislik yapsa da bulaşmayın. boş verin defolup gitsin.ayrıca mümkün mertebe araçtan inmeyin.
Levyeniz yoksa bulaşmayın bulaştıysanız toz olun.
Koltuk altında hersey hasır olacak. odamı yok tek dolasma aga.
Kavga etmeyin. illaki edecekseniz iyice indirin bi taraflarını boşa gitmesin.
Ayrıca Motosikletliyseniz kaskla kafa atmayın. Cezası çok ağır olur.
güncel Önemli Başlıklar