bugün

31 plaka tabiki.
41 plakadir. Cunku onlar kocaman birer cilgin.
13 daha goremedik de. Daha piyasaya sürülmemıştır belki de.
06'dır.

ankara sınırları içinde trafik kuralı diye bir şey yoktur bilmeyenler için söylüyorum, en sol şeritten 100-110 la (konya yolu) giderken sinyal bile vermeden cart diye en sağ seride geçen andavallar bulabilirsiniz. 135 le giden dolmuş gördü bu gözler, ulus ruzgarlidan astiye 6 dakikada gittik amk (sabah saat 7 de).

velhasil sehirlerarasi yolda da bunlar böyle, ya solu kapatir agir agir giderler, ya sinyalsiz aynaya falan bakmadan sollamaya cikarlar hizinizi keserler, ambulans siren öttürene kadar yol vermezler (ambulansla haftada bir istanbul'a gidiyorum deneyimlerle sabit, ayrıca bu hususta yabanci plakalar farkini belli ediyor tepe isiklarini aynadan fark ettikleri anda kenara cekiliyorlar) daha bir çok kural ihlalinin altindan 06 cikar.

o yüzden bir 06 gördüyseniz temkinli yaklasin.
tabi ki 46.
üniversitedeyken bir anıyı aklıma getirmiştir.

bir gün okula otobüsle gidiyorum. otobüs şoförü öğrencilerle konuşuyor trafikten şikayet ederek: "şu 10 plakalılar var ya, facia diyordu trafikte. traktörü bile benim otobüsü sollamaya çalışıyor, o derece berbat kullanıyorlar" diyordu. aradan 5 dakika geçti. tesadüf 10 plakalı bir romörklü traktör riskli şekilde belediye otobüsünü solllamaya çalıştı. şoförün konuştuğu öğrencilerden biri bunu görünce muzip bir şekilde abi traktör seni solladı, üstelik 10 plakalı dedi. bütün o tüm konuşmaya şahit olan öğrenciler (ben dahil) koptuk orda. işte demedim mi beyler size, bu 10 plakalılar böyle diye şoför de gülerek söylendi.

(10 plakalılar bu hikayeden pek alınmasın, ben askerde 25 plakalılar kadar kötü araç kullanan görmedim. adamların hızlanıp yavaşlaması dengesizdi trafikte. erzurumlu bir çocuğa sordum bunu neden böyle kullanıyorlar diyerek. abi dedi onlar çoğunlukla buzlu ve kaygan yolda kullanmaya alışıklar, kuru yolda o yüzden sapıtıyorlar dedi. o arkadaş da buzlu yolda kullanmayı daha çok sevdiğini ve o yolda daha rahat kullandığını söylemişti.)
54. Aksini iddia eden adapazarlıdır.

Edit: bakın başımdan geçen bir olayı anlatayım. Yer izmit. Olay arabaların gitmesi için yapılan asfalt bir yolda geçiyor. Keza yol arabaların gitmesi için yapılır. Neyse uzatmayayım. Önümde de 54 plaka bir adabassarlı gidiyor. Ama neden bilinmez birden vahiy gelmiş gibi frene asıldı bu. Önünde falan ne araba var ne de yaya. Güç bela ben de durdum arkasında. Olayın aslı sonradan belli oldu. Bu adabassarlı dayı sigarasının bittiğini yolda anlamış olmalı ki yol kenarındaki büfeyi görünce hemen sigara alma ihtiyacı hissetti. işte böyle romalılar. Siz siz olun adabassarlı dayılara uzak gidin.
03 görürseniz en basit hatanizda sol kulaginizda çınlama duymaniz muhtemel. Sizi ve aileniz hakkında cümle ve cümleler kesin kurmuştur.
gözlerim yaşardı sevilmeyen şehir 42 yok.

edit: yazar arkadaş uyardı. varmış, şimdi oldu.
Adana 01 değil miydi ya?
türkiyenin hemenn hemen her yerinde uzun yola çıkmış biri olarak nacizhane düşüncem 61 ve 41. bunlar da yol bilmemezliklerinden değil de özellikle 34 plaka görünce alttasındaki dobloyu mersedes sanıyolar, hele bir de bunları sollarsan var ya ölümüne seni sollamaya çalışırlar. sanki namus meselesi.
66 kesinlikle.
(bkz: 55)
(bkz: 01)
(bkz: 52)
(bkz: 08) (özellikle tırcıları)
63tür. ehliyet almak için taa şırnak'a kadar giderler, birden önünüze çıkabilirler ayrıca bazıları da cidden tosbağa kullanır gibi sürer.
10 ve 11 gördün mü kaçacaksın, ehliyeti kafa kağıdı niyetine doğar doğmaz veriyorlar herhalde. Hele ki Tofaşvari araba kullanıyorlarsa yolunu değiştir daha iyi. Hem tehlikeliler hem de barzolar, bir şey deyince hemen dikleniyorlar. Tabii, hepsi böyle değildir ama daha geçen peder yan koltuktayken dedi ki 'dikkat et 10 plaka', adam şerit merit bilmiyor, neyse soldan geçtik, barzo az kalsın sağ arkaya çakıyordu, ucuz sıyırdık yani.
32. Çünkü yaşayan bilir.
15

antalya'nın kocaman çılgınları.
31 yrk 69.
17. Çanakkale plaka olan gördün mü kaç bilmiyorlar araba kullanmayı. Evet.
34.

(bkz: şirket aracı)
En güveniliri aklı başında bir erkeğin kullandığı 34 plakadır. istanbul trafiğinde araba kullanabilen birisi dünyanın her yerinde, her coğrafi bölgesinde araba kullanabilir.
58 dir. adana ve mersin'de 58 top anlamına kullanılır.
kesinlikle 07 olan plakadır. hala kendilerini yörük çadırından çıkmış at arabası kullanıyor zannederler. Hele ilçelerinde sinyal nedir, dikiz aynası nedir, park etmek nedir bilmezler.
69 bayburt
79 kilis
74 bartin.
Bence buralarin araclari cok tehlikelidir. Kendi sehirlerinde trafik olmadigi icin kaza yapmaya musait plakaya sahip olan ilin araclaridir.
65'i görürseniz baya bi takip mesafesini arttırın. Kural gibi bi kavramın pek olmadığı Van'ın haşin şoförleri bir anda sinyal vermeden lak diye atlar. Işıklarda en sağdan aniden en sola kavşağa girmeye çalışır. Hatta kavşağa dönmeden sol şeritte arabayı kenara çekip telefonla konuşan hayvanı bile gördü bu gözler. Bizzat şahit olduğum için diyorum. 65'i görürseniz aman biraz dikkat