bugün

elinde kanıt olsa dahi çözüm bulman çok zor. fakat her vatandaşın dilekçe hakkı vardır. bimere polis şikayeti yaptım verilen cevabın şikayetle ilgisi yoktu. bimeri geç. ilçe emniyete ver diyeceğim ama ordan da bir şey çıkmaz. eğer karakol polisi olsaydı bir dilekçe ile kaymakamlığa başvur, hatta kaymakamla görüşmeye çabala derdim. ama malesef ülkemizde konu ile ilgili çözüme ulaşman zor. savcılığa ver bir dilekçe. bakarsın o trafik polisi orada genel kontrol için değil de özel bir evrak kontrolü ile görevlidir. sadece sana farklı bir husus nedeniyle ceza yazdıysa, sorunlu biri olduğunu anlatabileceğin bir savcı çıkar. diyeceğim ama ben savcılığa benzeri konularla dilekçe vermiş biri olarak çözüm bulamadım. hep yapanın yanına kar kaldı. valla yardımcı olayım diye yırtındım ama yok bir şey çıkmaz malesef. allah işini düşürmesin.
Padişaha git, o bir fetva verir.
yanlış yönlendirmiş olmak istemem ama bildiğim kadarıyla ptt bu konularla ilgileniyor.
MODERATÖRLERE. (bkz: KiMi KiME ŞiKAYET EDECEKSiN)
Ben gençlik ve spor bakanlığı diyeceğim. Gayrı yetti.*
Cezayı erken ödemelerde %25 indirim var.
Devlet memurlarının adli olarak soruşturulması diğer kişilerden farklıdır. Ortada somut elle tutulur ispat içeren bir iddia olmadığı sürece idari makamlar soruşturma izni vermeyeceği gibi karşı taraf olan trafik polisi iftira davası da açabilir.

Eğer kişi beyanı, olay görüntüleri veya evrak üzerinde gözle görülür tahrif ve karalamalar(bir alt cezanın silinip bir üst cezanın yazılması gibi) yoksa şikayetiniz sizi haksız duruma sokar.

Ortada ispat edilebilir birşey yoksa En mantıklısı trafik polisini şikayet etmek yerine sulh ceza hakimliğine ilgili cezaya itiraz etmek olacaktır.

Geçmiş olsun.
Cezanın haksız olduğuna inanıyorsanız idare mahkemesine başvurun yok eğer haklı diyorsanız erken öderseniz daha az ceza ödersiniz.
En kısa ve garanti yolu bimer.
yunanistan konsolosluğuna.
elinde görsel bir kanıt yoksa istersen avrupa insan haklarına şikayet et bir sonuç çıkmaz açık ve net.
tapu kadastro

veya

gençlik ve spor bakanlığına.
Et balik kurumuna.
(bkz: bayındırlık ve iskan bakanlığı)