bugün

- nüfusun ülke genelinde dengeli dağılması. bunun gerçekleşebilmesi için de tarım-sanayi-bilgi sektörlerinin ve ulusal-küresel sermayenin tek bir merkezde toplanmaması, insanların kendi mesleklerini icra edebilmeleri için o merkezde yaşamak zorunda bırakılmamaları.
- bisiklet yollarının ve başta raylı sistemler olmak üzere toplu taşımanın daha çok geliştirilmesi. insanların kısa mesafeler için bisiklet, uzun mesafeler için toplu taşıma kullanmaya özendirilmesi. bisikletin "çocuk işi", toplu taşımanın "fakir işi" olduğu algılarının tamamen yok edilmesi.

sırf şu ikisi gerçekleşse gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.
Benzin 15 tl.
Mazot 10 tl.
Gaz 7.5 tl.

Nasıl fikir ama.?

Not. Tayyip duymasın.
her evdeki 3 arabayı satıp gemicik almak. *
istanbul'daki nüfusun bir kısmını izmir'e, bir kısmını da ankara'ya postalayıp, nüfusu 10 milyona düşürmek. yoksa bu saatten sonra bu trafiği devrim temizler sadece.
akaryakıt zammıdır aga. kısa ve net. yapıcaksın benzini 20 tl. mazotu da 19 tl yapıcaksın(benzinden ucuz olsun diye)
oraya doğru gidiyoruz zaten.
benzinin 5 tl olması işe yaramış olsa gerek, bu dönem okula hiç geç kalmadan gidiyorum.
(bkz: car pool)
evden çıkmayın hepimiz asosyal olalım. hem ne kadar birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu herkese göstermiş oluruz.
http://www.toxel.com/wp-c...s/2010/06/smallcars07.jpg
(bkz: uçan kaykay)
(bkz: geleceğe dönüş).
Televizyon da gördüğüm kamu spotları kesinlikle çözüm olamaz.
madem her arabada birer kişi var o zaman şunlardan kullanılsındır:
görsel
görsel
görsel
görsel

(bkz: harrington group)
ışınlanma makinasının icat edilmesi.
benzin fiyatlarını dünyanın en pahalı fiyatına çekmek.* o zaman benzin fiyatını 100 dolar yapmak.
aslında kesin çözüm için motorlu taşıtların trafiğe çıkışı yasaklanacak. o zaman trafik diye bir şey kalmayacağından toptan halolur konu. yok bu çok radikal geldiyse şunlar var:

1) sürücü belgesi almak, tereyağdan kıl çekmenin 534827** adım ötesine geçerek nitelikli eğitim isteyen bir olay haline gelsin.
2) belirli aralıklarla sürücü belgesi sınavları tekrar uygulansın.
3) yayalara yolda yürüme ehliyeti verilsin.
4) ahmaklara kurallara uymayıp yakalanmamanın övünülecek değil utanılacak bir şey olduğu zorla idrak ettirilsin.
5) insan ahlakına güven olmadığı anlaşıldığından, kurallara moda mod uyan taşıt üretilecek; mesela makas atamayan lastik, zorla baktıran aynalar, ihtiyaç dışı basmayan korna, köklenemeyen gaz pedalı gibi donanımlar geliştirilsin. ( bu konuda japon ya da isviçreli bilim adamlarına güveniyorum )
6) metro ağı yaygınlaştırılsın, her evin ve iş yerinin giriş kapısında bir durak olsun* üstelik bu hizmet bedava verilsin.
7) yapanlar için: dolmuşlar, dolmuşçuların bir tarafına sokulmak suretiyle 'da da da daaat' sesini kessin ve trafikten kaldırılsın.
8) taksiciler ve otobüs şoförleri ayda bir trafik kursu alsın, terapi görsün.
9) trafik cezaları illa ki ağırlaşsın. iğne, giyotin ve idam sehpaları köşe başlarına, kazalı araçların ve trafik canavarı yazılarının yerine konulsun. trafik polisleri ceza yazmak yerine direkt elektrik şoku vererek titretip kendimize getirsin.

tüm bunlar uygulanır uygulanmaz trafik sorunu diye bir şey kalırsa adam değilim! ortada araç kullanacak birileri kalır mı onu bilemiyorum...

(bkz: iddialı demeç)
güncel Önemli Başlıklar