bugün

çiğnediğiniz trafik kural-ar-indan sonra eğer yakalanirsaniz cezayi * ödememek için başvurulan taktiklerdir.
uygulanmamasi gereken taktiklerdir. trafik cezasindan yirtilmaz, trafik cezasi odenir. bu cezalar odenmeye odenmeye, devletin kasasina gitmeye gitmeye bu kadar kaza oluyor, gozden kacirilmamasi gerekir.. acidir.
alkollü araba kullanırken radyodan ilahileri son ses açmak,kontrol edilmeden geçmeye sebebiyet vermektedir...kanımca zekice bi çözümdür...ayriyeten (bkz: alkollü araba kullanmak)
Eğer her an park cezası yeme durumu varsa acilen etraftan ceza yemiş bir araç bulunur ve onun cezası kendi aracımızın camına yapıştırılır.
kesinlikle polis arkadaşa komserim demek bu yöntemlerin etkili olanlarından biridir.
(bkz: evin garajında trafik cezası yemek)
abi ben anketörüm dediğiniz de zaten trafık polısı korkup kacacaktır
hız cezası alınacak gibiyse arabadaki arkadaşlardan biri fenalık geçiriyormuş triplerine girer ki "abi hastaneye götürüyoruz o yüzden ya kusura bakma" ayağına yatılabilsin. yalnız "o zaman beni takip et" deyip yolu aça aça hastaneye kadar eşlik etmek isteyen polisler de çıkmıştır. ama denemeye değerdir.
trafik polisini lafa tutmak ve ortak bir nokta keşfetmeye çalışmak.
kanundan kaçılmaz.
(bkz: adalet mülkün temelidir)
(bkz: and justice for all)
benim babam millet vekili diye uydurup işin içinden sıyrılmaya çalışmak bu taktiklerden birisidir.