bugün

''bu fakir görevde olduğu müddetçe bu teröristi alamazsın'' diyen fakire dağıtılıyo galiba.
Seçimlere yaklaştıkça daha ne uçuşlar duyacağımız konusunda çıtayı daha da yükseltmiş bir beyanat.
devlet hazinesi "tek kasa" çalışır. cezadan gelen paraları maviye boyayıp mavi paraları fakir ailelere veriyorum diyemez kimse.

kıssadan hisse: devlet ailenin gelirini ayın başında harcama yerlerine göre zarflara ayırıp ona göre para harcayan ev kadını gibi davranamaz.
Tabi tabi ne demezsin tıpkı bizden alınan vergilerin bize hizmet olarak geri geldiği gibi.
Sahi mi? Ne kadar da iyi bir bakan!

görsel
Fakir fukara benim düsündüklerim mi yoksa.
içerisinde yaşamasan eylenceli ülke aslında.

görsel

bunlar akşamları sarayda falan toplanıp ne gülüyorlardır "bugün ne dediğimi duydun mu berat muhahahahha" "lan hala alkışlıyorlar yaa bunlarla makara yapmanın sınırı yok sülo" şeklinde.
2018 yılında sosyal yardımlara 50 milyar tl harcanmış. 2019 da da 62 milyar tl harcanacakmış. bunlar yetmemiş bir de cezalardan toplanan gelir fakirlere gidecekmiş öyle mi ?

https://www.aksam.com.tr/...im-yapilacak/haber-787840

isterseniz 100 milyar tl dağıtın yılda. yine fakir kalacak bu insanlar. dağıtılan yardımlar uzun vadede bireylerin refahını arttırmıyor çünkü. arttırmadığı gibi, çok fazla sosyal yardımlar diğer vatandaşlara vergi yükü olduğu için bireyleri fakirleştiriyor..

fakir insanların refahını arttıracak şey istihdamdır. bu yüzden sosyal harcamalara " hayati" durumlar hariç kesinlikle karşıyım. üstelik ülkemizde bu yardımlarda binbir sahtekarlıklar dönüyor ve hali vakti yerinde olanlar istifade ediyor yardımlardan.
dün yediğim kırmızı ışıkta geçme cezasıyla hangi garibanı doyurdum acaba.. umarım dualarında bana da yer verirler..
Fakirler türkse helal olsun.
içişleri bakanı süleyman soylu açıklaması.
https://streamable.com/n6a3t

trafik cezalarından gelen paralar aile ve sosyal politikalar bakanlığına veriliyormuş, oradan da fakir fukaraya dağıtılıyormuş.

bakan bey dedi.

o zaman biraz da şuralarıma ceza kesin, sevap la...
güncel Önemli Başlıklar