1. 1.
    içişleri bakanı süleyman soylu açıklaması.
    https://streamable.com/n6a3t

trafik cezalarından gelen paralar aile ve sosyal politikalar bakanlığına veriliyormuş, oradan da fakir fukaraya dağıtılıyormuş.

bakan bey dedi.

o zaman biraz da şuralarıma ceza kesin, sevap la...
    19 -2 ... tengir budun
  2. 2.
    Fakirler türkse helal olsun.
    5 ... serdarsl06
  3. 3.
    dün yediğim kırmızı ışıkta geçme cezasıyla hangi garibanı doyurdum acaba.. umarım dualarında bana da yer verirler..
    3 ... bir idealistin ta kendisi
  4. 4.
    Süleyman soylu'dan sonrasını okumadım. Bu adamın dediği hiçbir şeye inanmam açıkçası. Kendisi de ülkedeki en sevmediğim kişiler arasında 1. Sırada.
    11 -2 ... keyf kahyasi
  5. 5.
    2018 yılında sosyal yardımlara 50 milyar tl harcanmış. 2019 da da 62 milyar tl harcanacakmış. bunlar yetmemiş bir de cezalardan toplanan gelir fakirlere gidecekmiş öyle mi ?

https://www.aksam.com.tr/...im-yapilacak/haber-787840

isterseniz 100 milyar tl dağıtın yılda. yine fakir kalacak bu insanlar. dağıtılan yardımlar uzun vadede bireylerin refahını arttırmıyor çünkü. arttırmadığı gibi, çok fazla sosyal yardımlar diğer vatandaşlara vergi yükü olduğu için bireyleri fakirleştiriyor..

fakir insanların refahını arttıracak şey istihdamdır. bu yüzden sosyal harcamalara " hayati" durumlar hariç kesinlikle karşıyım. üstelik ülkemizde bu yardımlarda binbir sahtekarlıklar dönüyor ve hali vakti yerinde olanlar istifade ediyor yardımlardan.
    3 ... hubel
  6. 6.
    içerisinde yaşamasan eylenceli ülke aslında.

trafik cezalarından gelen para fakire dağıtılıyor

bunlar akşamları sarayda falan toplanıp ne gülüyorlardır "bugün ne dediğimi duydun mu berat muhahahahha" "lan hala alkışlıyorlar yaa bunlarla makara yapmanın sınırı yok sülo" şeklinde.
    13 -1 ... mel mel bakan gibson
  7. 7.
    Bu akşamki kural ihlalimi müşkil durumdaki suriyeli kardeşlerim için yaptım. Helali hoş olsun.
    -6 ... munzevi bir zikir iscisi
  8. 8.
    Fakir fukara benim düsündüklerim mi yoksa.
    4 ... karton toplayan cocuk
  9. 9.
    Sahi mi? Ne kadar da iyi bir bakan!

trafik cezalarından gelen para fakire dağıtılıyor
    7 ... ruzgara karsi yuruyen adam
  10. 10.
    Tabi tabi ne demezsin tıpkı bizden alınan vergilerin bize hizmet olarak geri geldiği gibi.
    3 ... alexdeberk