bugün

(bkz: yaptı)
evet yaptı.
sonra 58. madde değiştirilince cezadan yırttı. şimdi mağduru oynuyor.
(bkz: feneri karalayıp trabzon tapeleri ni sansürlemek/#14321122)
--spoiler--
OLAY HAKEMDEN MÜTHiŞ iTiRAFLAR : BÜLENT YAVUZ iSTEDi SAMSUNSPOR´UN BiR PENALTISINI VERMEDiM

Şubat 2002de Futbolda Şike Çetesi suçlamasıyla tutuklanan‚ bir ay cezaevinde kaldıktan sonra 2 milyar lira tazminatla tahliye olan hakem Sadık ilhan‚ 10 Şubat 2002 tarihinde oynanan Samsunspor-Trabzonspor maçında ev sahibi ekibin penaltısını bilerek vermediğini söyledi.
21 Ekim 2003 Salı 03:20
Şubat 2002de Futbolda Şike Çetesi suçlamasıyla tutuklanan‚ bir ay cezaevinde kaldıktan sonra 2 milyar lira tazminatla tahliye olan hakem Sadık ilhan‚ 10 Şubat 2002 tarihinde oynanan Samsunspor-Trabzonspor maçında ev sahibi ekibin penaltısını bilerek vermediğini söyledi.
Star Tvde önceki gece yayınlanan Tele Gol adlı programa katılan Sadık ilhan‚ Maça atandıktan sonra Merkez Hakem Komitesi Başkanı Bülent Yavuz beni odasına çağırdı ve Sadıkçığım‚ seninle ilk kez böyle bir toplantı yapıyorum. Trabzonspor kazanırsa iyi olur. dedi. Bu beni oldukça etkiledi ki ilk yarının son dakikasında Trabzonspor 1-0 öndeyken Samsunsporun bir penaltısını vermedim. Maçı 2-1 Trabzonspor kazandı. Samsunspor küme düşseydi vicdan azabı çekerdim. diyerek çok önemli bir itirafta bulundu. ilhan ayrıca‚ Ben astsubay olarak D.Bakırda uzun süre görev yaptığım için Beni D.Bakırsporun maçlarına vermeyin. dedim. Fakat D.Bakırsporun 1. Lige çıktığı sezon deplasmandaki 2 maça beni atadılar. D.Bakırspor‚ bu maçları hak ederek kazandı. dedi.
Sunucu Güntekin Onay ve yorumcu Ahmet Çakar‚ Merkez Hakem Komitesi Başkanı Bülent Yavuza defalarca çağrı yapmasına rağmen Yavuz programa bağlanmadı. Suskunluğunu dün bozan Yavuz‚ Böyle abuk sabuk şeylerle uğraşamam. diyerek ilhanın açıklamalarına sert tepki gösterdi. Bülent Yavuz‚ Samsunspor-Trabzonspor maçıyla ilgili olarak‚ Uzun süredir hakemlik yapmıyor. Bu iddialarını neden o zaman kamuoyuna açıklamamış. Bu dürüst bir davranış değil. Elbetteki haklarımı mahkemede arayacağım. diye konuştu. Yavuz‚ liglerin devam ettiğini ve kendilerinin tamamen buna konsantre olduklarını belirterek‚ Bunlar hoş şeyler değil. Bizim gündemimizde sadece hakem camiası nasıl başarılı olur o var. dedi.
2001-2002 sezonunun 22. haftasında oynanan Samsunspor-Trabzonspor maçı‚ küme düşme korkusu yaşayan her iki takım açısından büyük önem taşıyordu. Özellikle Trabzonspor‚ tarihinin en kötü dönemini yaşayarak taraftarlarını üzüyordu. ikinci yarının ilk dört maçında sadece Bursaspordan bir puan alabilen ve kendi sahasında Beşiktaşa 5-0‚ Diyarbakırspora 2-0‚ deplasmanda da G.Antepspora 5-2 mağlup olarak dibe doğru hızla inen Bordo-Mavili takım için Samsunspor deplasmanı çok kritikti. Trabzonspor‚ 36. dakikada Sommers ile 1-0 öne geçti. 45. dakikada Samsunsporlu Mustafa Kocabey ceza alanında düşürüldü; fakat Sadık ilhan pozisyonu devam ettirdi. 59. dakikada ev sahibi ekipten Vural kırmızı kart gördü. 10 dakika sonra Aurelio farkı ikiye çıkardı. 81. dakikada Hakkı farkı bire indirdiyse de bu puan için yeterli olmadı. Karşılaşmadan sonra Samsunspor yönetimi‚ hakem ilhandan şikayetçi oldu ve bir daha kendi maçlarına atanmamasını istedi. Bu maçtan bir hafta sonra Futbolda Şike Çetesi skandalı ortaya çıktı ve Sadık ilhan tutuklandı. Sezon sonunda Samsun bir‚ Trabzon da 3 puan farkla kümede kaldı.
--spoiler--
istatistiğe göre galatasarayda şike yapmıştır çünkü ilk altıya giremeyen galatasaray ertesi sene şampiyon olmuştur. ayrıca eğer bir takım başarısız sonuçlar alıyorsa ve ertesi sene başarılı olmuşsa şike yapıyordur. bursaspor, sivasspor, eskişehirspor, trabzonspor... bunlar böyle hep şike (!)
birileri üzerlerindeki pislikleri diğer takımlara bulaştırmak istiyorlar. şike denilince akla hangi takımların geldiği herkesin malumudur. yavuz hırsızı oynamanın bir alemi yok.
ben yaparsam flört, sen yaparsan orospuluk anlayışı içinde olan bit yavruları için olmayan şey.
he yav he yapti. simdi git fener neden mahkemeden, uefadan ve castan ceza aldi da trabzonspor hic ceza almadi dusun.
bu basliga yazdim ya troll bile olurum ben yakinda.
o yeah. evet. sadri şener ile nevzat şakar'ın "devlet buba yardım etmezse trabzon'u alamaz" şeklinde telefon görüşmeleri de vardır. bir de, başka bir sahil kentine trabzon'dan niye balık gitsin?
trabzonspor'un şike yapıp yapmadığıyla alakalı sorudur, cevabı hayırdır. ama soruuyu eğr "trabzonspor teşvik girişiminde bulundu mu" diye değiştirirseniz sorunun cevabı evettir.

sadri şener'in ankaragücü başkanı melih denen kişi ve adı sanırım hamdi olan birinin aracılığıyla gabric üzerinden yaptığı pazarlık alenen teşvik pazarlığıydı, ama sümen altı edildi. evet tapelere bakıp okuduğunuz zaman aziz yıldırım'ın kesin bir şike girişimi var, ha şikeyi becermiş becerememiş onu pek bilemiyoruz ama kesin bir girişim olduğunu anlamamak için aptal bir manl olak lazım. ancak aynı durum sadri şener içinde gayet geçerlidir.

not: galatasaraylıyım, bence söz konusu sezonun şampiyonu bursaspor'dur.
kralını yaptı hemde.uefa cas ceza vermişmiş ondan fenerbahçe suçluymuşmuşta lan siktirgit kendi aleyhine uefa cas karar verdiğinde zaten gevur bizimi tutacak diyenler şimdi uefanın verdiği kararı argüman eder olmuşlar.peki ozaman pek adaletli uefa şike yapan yaptığını itiraf eden suçu sabit olan bükreşe neden ceza veremedi ? bu arada maçları izleyerek yargıtay kararını bekleyerek değil sadece polis fezlekelerinden hareket ederek karar veren tek taraflı bakan uefa mı sizin argümanınız.daha vahim olan şu avrupada uzun tutukluluk süreleri olmadığından bir insan hapis yatmışsa suçludur prensibi vardır.bu davanın kaybedilmesinin en büyük nedeni türk yargısının siyasallaşması ve yıllardan beri en büyük hastalık olan tutukluluk süreleridir.adamlarda tutukluluk süresi diye bişey olmadığı için aziz yıldırımı yattığı bir yıllık hapisten dolayı mahkum görmüşlerdir.ayrıca evrensel bir hukuk prensibi olan ''suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur'' resmen çiğnenmiştir.nasıl mı türkiyede en yüksek karar mercii yargıtay davayı ve dolaylı olarak suçu onaylamadığı için suçu ispat edilmemiş bir camia resmen töhmed altında bırakılmıştır.daha vahim olan ise yıllardır teknik takip ve ses kayıtları ana delil olarak sunulamaz prensibinin de amına koyularak itiraf dahi bulunmayan saçma sapan cümlelerden anlamlar çıkartılıp hüküm verilmiştir.yargının işi niyet okumak değil net bir karar vermektir.zorla tehditle ifadesi değiştirtilen futbolcu ve yöneticileri hiç saymıyorum.suçu herkesin malumu olan aponun bile cebir altındaki gerçek olan itirafı yargı tarafından geçersiz sayılırkken bu neyin nesidir ? gerçeği ben dahil kimse bilmiyor çünkü olay muğlak. ben yaptığımıza fenerbahçe başkanının bu işlerine girmediğine inanmak istiyorum trabzonsporlularda haklı olarak son dakika kaçan şampiyonluğu geri alma çabası içine giriyorlar.galatasarayda bu ülkede karşısında durabilecek tek rakip fenerbahçenin yıpranmasını istiyor.gerçekler illa ortaya çıkacaktır.hep beraber göreceğiz.şuan ki durum ortada olan davayı kendi lehine çevirme çabalarıdır.ama bunu yaparken sadece adaleti yargıdan beklemek gerekir hükumet götü yalamak cemaatçilik yapmak çıkar ilişkilerine girmek delikanlılık değildir.bırakalım işlesin bağımsız yargı neler olacak bakan başbakan araya neden sokuyorsun haklılığına inanıyorsan haklı davanı neden kirletiyorsun türlü torpillerle.bence göt yemiyor meşru yoldan kazanmak zor çünkü!
cevabını on yaşındaki çocukların bile bildiği soru. trabzonspor alnının teri ile 82 puan topladı diyen olursa o kişi ya trabzonsporludur ya da anti fenerli.
--spoiler--
trabzonspor sike yapti mi? issiz acun kaldi mu? odlek ocin aldi mu? emdi yurek yirtilur.
--spoiler--
her şeyden önce tüm galatasaray trabzonspor maçlarının hepsi şikelidir. açsınlar baksınlar. evet.
mahkeme siyasal, uefa tarafli, cas cemaatci ama yukardaki fotografa gore trabzonspor sike yapti. yilmaz ozdil mantiginiza sokablenyum.
(bkz: Hayır)

Alın terinin ne demek olduğunu ne anlam ifade ettiğini bilmeyen cahil, iftiracı ve Şerefden yoksul canlıların evet diyeceği sorudur.
şikeli denilen sezonun son 6 maçından trabzon ancak 2 galibiyet kazanmıştır.
(bkz: yaptı ama sor bakalım niye yaptı)