bugün

aklı başında her futbolseverin kabul edeceği tam bir gerçekliktir. şöyle ki;

bilindiği gibi, şikeye yönetim düzeyinde karışmış olan 5 takım ki bunlar fenerbahçe, beşiktaş, ibb, sivas ve mersin'i kapsıyor, yakın bir zamanda küme düşürülecekler. küme düşürülünce, şikeci takımlar oynamış oldukları her maçlarında da hükmen yenik sayılacak ve toplamış oldukları puanlar da rakiplerine dağıtılacak.

bu hesaba göre trabzonspor zaten şu anda, fb ve bjk'nin şutlanacak olmasıyla fiilen ikinci sıradadır. trabzonspor adı geçen 5 şikeci takıma ise toplam 13 puan kaybetmiştir. bu puanların trabzonspor'a tekrardan verilmesiyle trabzonspor'un puanı 46'ya ulaşacaktır.

şu anda 46 puanı olan lider galatasaray ise şikecilere 7 puan kaybetmiştir. o da bu 7 puanı alacak ve 53 puana ulaşacaktır.

bundan sonrası ise şöyle gelişecektir: gs'nin bu formunu ve hakemler tarafından aşırı kollanması durumu aynen devam etse bile en fazla 7 puanlık bir farkla play-off'a girilecek, play-off'ta ise bu puan farkı otomatikman 3'e düşecektir.

play-off'ta ise artık iyice form tutan trabzonspor kuvvetle muhtemel gs'yi çok da zorlanmadan farklı yenecek ve averajla lider olacaktır. bu hesap bu kadar basittir.

böylece geçen sezonun şampiyonu olan trabzonspor'un bu senenin de şampiyonlukta en büyük favorisi olduğu ortaya çıkmaktadır.

nokta
rasyonel düşünüldüğü zaman olmayan gerçek.
gizli kalmaya devam edeceği için bir sorun teşkil ediceğini sanmadığım durum.
başlığı açan arkadaşın kendini deşifre ettiği durumdur..

http://ulu.so/u8ragc
gizlendikleri yerden çıkmaları tavsiye olunur. zira liderliklerini herkes görmeli.
ağır miktarda uyuşturucu madde kullanan trabzonsporlu kişi iddiası.
oğlum bu nasıl bir kafa? nasıl ulaşıyorsunuz? neleri karıştırıyorsunuz?
ben de istiyorum dünyaya böyle bakmayı. bi gönderiverin karışımı da dünyaya sizin gözden bakim 1-2 gün.
fenerbahçenin şike yaptığı gerçeklik kadardır.
o kadar gizli ki kendisi bile bilmiyor. yalnız hacı adı geçen 5 takım değil 8 takım ayıktırayım o 8 takımdan biri de kim bil bakalım çok gizli söylemem ben.
(bkz: bize her yer zirve)
(bkz: kendini darı ambarında sanmak)
doğru önermedir. biz de seneye şampiyonlar ligine katılınca * barcelona ile eşleştikten sonra, messi sakatlanınca, xavi sakatlanınca, iniesta sakatlanınca, fabregas sakatlanınca, pique sakatlanınca, puyol sakatlanınca, alves kart cezalısı olunca,* alexis sanchez gülerken sandalyeden düşünce nasıl nou camp'da 5 atacaksak trabzonspor da öyle şampiyon olacaktır.
ince ince ayar yapılarak gidilen ligde, o ayarın arkasındaki gizin trabzonspor olmasından dolayı olablirliği yüksek gerçektir. bu "gizlilik" ne zaman gün yüzüne çıkar bilinmez.
hepimizin içinde yatan o acı gerçek.
aynı mantığa göre ankaragücü uefa'ya katılacak,finalde manchester city'i eleyip kupayı alacaktır.
her zamanki trabzonspor olayıdır. trabzonspor ne zaman ki "üç büyükler" in puan kaybetme, ligden düşme, puan silinmesi gibi olaylarını bırakır; adam gibi oynayıp kendi işine bakar, kendi hesabını kendi yapar o zaman trabzonspor da belki "büyük" olur. böyle hesaplarla bu iş yürümez.
bir süre daha gizli lider olarak devam ederse, ligi gönüllerin şampiyonu olarak tamamlayacağı kesindir. bilmem anlatabildim mi?
(bkz: gönüllerin şampiyonu)

gerçekten şampiyon olmak için rakipleri geride bırakmak gerekir. öyle gizli gizli olmaz bu işler.
"hani nerde? biz neden göremiyoruz?" şeklinde cevaplanıcak gerçektir.
çok gizli olduğu için görünmeyen durum.
3 puana hasret bir gizli liderdir trabzon
(bkz: paralel evren)
artık lig bitiminde de gizli şampiyon olurlar.
hep gizli kalacaksa mahsuru olmayan gerçek..
öyle bir gerçektir ki, kimsecikler bulamıyor. nereye gizledilerse artık.
yavaş yavaş herkesin kabul etmeye başladığı gerçekliktir.

seve seve öğreneceksiniz!
gizlice yapılan ince çalışmalardan dolayı olan gerçek. (bkz: trabzonspor un kupası için ince çalışma yapıyoruz)