bugün

sanırım çevre bakanın trabzon şehrine hediye etmek istediği heykel kupa için, yapmak istediği ince ayardır. malum karadeniz'de dağlar kıyıya paralel uzandığı için düz bir park bulması oldukça zor...
çevre ve şehircilik bakanı erdoğan bayraktar'ın şike soruşturmasına yönelik yaptığı açıklama.

trabzon'da yapımı tamamlanan yol için yapılan açılış törenine katılan bayraktar, "Trabzon gülerse Türkiye güler. Trabzon kalkınırsa Türkiye çok büyük mesaj verir. Şimdi bizim hakkımız olan Trabzonsporumuzun kupasını almak için de çok ince ayarlı bir çalışma yapıyoruz. inşallah hakkı olan Trabzonsporumuzun kupasını da Trabzonspor'un müzesine getireceğiz. Allah inşallah bunu bize nasip edecek." dedi.

http://www.milliyet.com.tr
arena'nın açılışında galatasaray'a saydırırken bazıları tarafından alkışlanan adamın sözleri. o gün bu adam tehlikeli dediğimizde "yüzünüze gerçekleri söyledi" diye alkışlayanlar bugün bu lafını sorun edecek.
ince ayar yapan bakanımızın açıklaması. ancak fenerbahçe hala neyi bekliyor ben anlamıyorum. yap bir basın açıklaması " biz şike yapmadık ancak oluşturulan kamuoyu baskısı ve fenerbahçeli olmayan diğer herkesin böyle düşünmesinden dolayı, tff bizi şampiyonlar liginden men etmesinden mütevellit, futbolcularımızın alın teri ile aldığını bildiğimiz 2010-2011 türkiye süper ligi şampiyonluk kupasını federasyona iade ediyor ve an itibari ile türkiye liglerindeki tüm müsabakalardan çekildiğimizi bildiriyoruz" de abicim ne kaybedeceksin!

versinler şampiyonluğu trabzonspora. ancak yine söylüyorum şike iddasında adı geçen bir kulübe gitmez bu şampiyonluk giderse haksızlık olur tıpkı şampiyonlar liginde olduğu gibi. bu kupa bursaspor'a verilmelidir. Ben fenerbahçeli olarak istemiyorum bu kupayı. Fenerbahçe'nin daha fazla yıpratılmasına gerek yok. verin gitsin.
bahsi geçen çalışma.

http://www.youtube.com/watch?v=wlhyjdw8PPI

--spoiler--
Ver ulan kupamı !
--spoiler--
fenerbahçe üzerine siyasi bir oyun oynandığınının seslendirilmesine sebeb olan sözlerdir.
lafım ona siyaset adamı ya, evde torunlarıyla oynamak varken nereden esti acaba, laz kafası hor görmemek lazım...

(bkz: #14206712)
zaten o ayarlamalar geçen yıl yapıldı fb-antep fb-karabük fb-bursa maçları ile ts-antep ts-karabük ts-bursa maçlarını kıyaslama yetisine sahip bir kişi zaten anlar. ama durun lan şikeyi fb yapmıştı değil mi? antep ilk yarıda ts'den 3 yedi keza karabük, bursa fb'ye karşı 2. dakika'da bir defa çıktı sonrası çanakkale geçilmez oysa ts'ye karşı öylemi oynadılar gayet slaş rahat aman sende elim belde! ulan geçen yılın şikecisi ts'dir ts faruk özak faruk çelik zaten lig oynanırken yapacaklarını yaptılar incesi kalmadı vurdu satırı fenere böldü ortadan ikiye.
(bkz: bakan bayraktar ın şampiyonluk açıklaması)
görsel
laz bakanın ağzından kaçırdığı sözlerdir. trabzonun iktidarla işbirliği içinde bir takım ince işlere girişerek fenerbahçenin kupasını alma çabaları ayyuka çıkmıştır.özetle sahada kazanamadığını saha dışında kazanmaya çalışıyor trabzon.sonuçta kupa kadıköyde müzede duruyor.götü yiyen varsa alsında görelim.
populizm uğruna yapılmış açıklama. tipik laz aklı işte. belki de bu açıklama trabzonspor'un kupayı alamamasına sebep olacak.
(bkz: şimdi lazlar düşünsün)
daha on gün önce acun asalağıyla başbakan'ın yanına çıkıp mesaj verilen, şike yasası apar topar değiştirilen, suat kılıç'ın ard arda ancak bir fenerbahçeli -nin yapabileceği duyarlılıkla açıklamalar yaptığı, kısacası iktidarın bırakın fenere karşı olmayı, bütün neferleriyle fener merkezli bir operasyonu yürüttüğü bir ortamda trabzonspor için yapılmış popülist bir sıçmıktır. siyasilerle kimin dirsek teması olduğunu merak eden 3 temmuz'dan sonra türkiye'de neler yaşandı ona baksın, sonra konuşuruz.

açıklamaya en büyük tepkiyi trabzonspor taraftarı vermiştir. bu da birilerine ince ayar olsun.
başladığı ilk günden bugüne şike soruşturmasındaki gelişmeleri ve yapılan açıklamaları ilgi ve dikkatle izledik.

ilk günden bu yana temizliğin tarafında durduk.

Şike soruşturmasının hakkıyla yürütülmesini ve sonucunda suç varsa suçluların ceza almasını, suç yoksa rakibimizin şampiyonluğunu tescillemeyi bekledik.

trabzonspor'un tarafında olmakla birlikte, hakkımızdan ötesine tenezzül etmiş olmamız halinde, trabzonspor'un da ceza almasını talep ettik. Bu nedenledir ki, trabzonspor yönetimini savunmak yerine hep gerçeklerin ve doğruluğun tarafında olduk.

Bugüne gelindiğinde ise objektif bir tavır sergilemesi beklenen bir yetkilinin, trabzon insanının en zayıf noktası olan trabzonspor'a yönelik, siyasi kaygılarını da göz önünde bulundurarak yapmış olduğu açıklamalarıyla aslında ülke olarak ne kadar vahim bir durumda olduğumuzu da gördük.

Trabzonspor'un kupa için gerekli çalışmalarını geçen sezon saha içine yansıttığı mücadeleleriyle görmüş olduğumuzdan dolayı kimsenin yardımına ihtiyacımız olmadığını da gayet iyi bilmekteyiz.

Bu sebeple de, farklı amaçlar uğruna trabzonspor'u ağızlarına alarak bu şekilde açıklama yapan kravatlılara ise duruşumuz hiç bir şekilde değişmeyecektir.
Bunu herkesin bilmesinde fayda vardır.

- trabzonsporluyuz, onurludur kavgamız !

- uludağ sözlük trabzonsporlular birliği -
1 Trabzonspor öyle ayarla kupa falan almaz hakkıyla aldığı kupayla çekemeyenlere ayar yapar.
2.Konuşmayı bilmeyen adamların yükünü çekmek zorunda değildir.
3. Madem kupayı alamayacağına inanıyorsunuz niye geriliyorsunuz.
aman 4 yazmıyorum gerek bile yok bizi bilen bilir bilmeyenlede muhattap olmaya gerek yok.
seçimler uzakken yapılan bu konuşmalar elbette seçim zamanında hatırlanacaktır, unutanlar varsa hatırlatmak için (bkz: sandıkta görüşürüz mesut bey) pilot şehir ayağına trabzona yapılan peşkeşler wikileaksdeki belgelere bile konu olmuşken daha neyin ince çalışması yapılmakta?ayrıca yapılan ince çalışma 3 temmuzdan beri devam etmemekte mi?
işte bu kapasitede insanlar bakan olarak o koltuklarda yerini almışlar! bir şey demek

istemiyorum ama zorla bi iki kelam ettirecekler; arkadaşım bi bok yiyeceksiniz bari ağzınızı

tutun be! ne karı ağızlı insanlarsınız.* * hayır konuşmayı bilmiyosunuz, iki kelimeyi bi araya getiremiyosunuz anladık. e madem ona göre bi tutum belirleyin de insanların canlarını aleni bi şekilde sıkmayın olmaz mı, allahın belaları?

yo sizde haklısınız, zaten bu gafları mafları anlayan çok fazla vatandaş gibi vatandaş da kalmadı... kalanların sesi de uyuşuk beyinlere ulaşana kadar 4 defa kısılıyor. benim canımı sıkan ne biliyor musunuz? bunca rezilliğinizden sonra çıkıp aziz yıldırım'a şikeci ilker başbuğ'a terörist falan yaftası vuruyosunuz ya ben en çok buna bozuluyorum. bu damgalara bir de cahil cühela, garip gurebaları inandırıyorsunuz ya ona hiç dayanamıyorum.

neyse geldiğiniz gibi gideceksiniz tek tesellim o. bekleyeceğiz ne devlet adamları ne siyasiler geldikleri gibi gittiler bu koltuklardan almanyada şngiltere de türkiye de. sizde onlardan birisiniz benim için ama aynı devirde sizlerle yaşıyor olmaya ancak bu kadar katlanabiliyorum. serin kanlılığımı ancak bu kadar koruyabiliyorum. amacım takım taraftar zart zurt gibi abidik gubidik şeyler değil. yalandan onca şey yazdıktan sonra yazının altına (not: trabzonluyum, not fenerliyim, not bilmemneliyim) diye yavşaklık yapmıycam sadece amacım; anlatmak istediğimin ne olduğu anlaşılsın. o kadar.

saygılar.
trabzonspor'a kupanın geleceğinin mutlak olduğunu anlayan bakanın bundan siyasi rant elde etme çabasıdır. en fazla trabzonspor taraftarlarını rahatsız etmiştir bu durum.

neyse mevzu değil. bu tür şeyler her zaman yaşanabilir.

biz şampiyonluk kutlamalarına hazırlanalım gençler.
(bkz: ileri demokrasi)
- trapzonsporun kupası için ince çalışma yapıyoruz ..
+ neden efendim?
- ya şimdi bunlar lazlar ya çok hamsi yerler bizde baktık bu kupa çok kalın anladın mı öğlene kadar anca bakarlar bunlar bu kupaya e bizde ince bişeyler yapalım dedik hamsi şeklinde altın ince bir kupa vercez başkana..
+ efendim onuda beğenmezlerse?
- o zaman ince bir gazoz şişesi vercez hahaha gülsene lan müsteşar hahaha ..
fenerbahçe üstüne oynanan oyunların, sayısız kanıtlarından sadece bir tanesi ve belki de en basiti.
neler döndüğünün itirafı.
bir galatasaraylı olarak kınadığım açıklama. sen kimsin ulan? milyonlarca taraftarı ve 100 yılı aşkın bir tarihi olan kulüple ilgili böyle açıklamalar yapıyorsun?
hadi ben bu açıklamayı yaparım da sana ne oluyo arkadaşım dediğim bir bakan söylemi. ne ayarı arkadaşım? sonra iki saat geçince gelmiş 'yok öyle değil, onlar yapıyor ayarı.' demekte neyin nesi?
çok sayın bakan hazretleri hamsiyi fazla kaçırmış olacak ki tüm türk halkının bakanı olduğunu unutup trabzon bakanlığı yapıyor. bu adamlar bakan olmuş millet bunlara oy vermiş ya daha da diyecek söz yok.