bugün

An itibariyle baslattigim kampanyadir.
(bkz: pontus rum) adamlar kıpırdamadan ayrılırlar bak. Haddini bil.
bırak ülkeden ayrılmayı, keşke sadece trabzonda kalsalardı başka şehirlere yayılmasalardı ona bile razı.*
teknik olarak mümkün değildir. çünkü onlara her yer trabzon'dur.
bir 'kürtler bu ülkeden gitsin kampanyası' değildir.
kapıcılar kralının yaptığı tranzonlular gitsin kampanyasıdır. trabzonluların kişinin kendı dunyasında kurduğu utobik ülkeden gitmesi istenmektedir.. kuyruk acıss vardır böylelerının bir gün trabzona yarın ankaraya bir dert bulurlar eee ne yapalım . sokakta buyuyen nesılın küçük carpık bakışlarıyla illeri kendı nasyonal sosyalıst düşüncesine göre değerlendirmesidir. trabzonlular evet delidir , biraz sertdir ama vatanı sırtından vurmazlar . sen tırnak etmessın ama adamlar bir can verırler şu bir avuc toprak uğruna.

(bkz: http://video.uludagsozluk.com/v/hrant-dink-106558)
Trabzonlular vatansever filan denmiş..

ben de bunu anlamıyorum, memleketin en inatçı, kibirli, hırslı, dik kafalı, laftan anlamaz adamları

Trabzon'dan çıkıyor adı da vatanseverlik oluyor..

severken öldürmek dedikleri bu olsa gerek..
Acilen olmasi gerekendir.
Kazım koyuncu'dan işte gidiyorum şarkısını söyleyerek gerçekleşebilecek olandır.

işte gidiyorum
Bir şey demeden
Arkamı dönmeden
Şikayet etmeden.
ormanlık yerde yetiştikleri için rize ve trabzonlular asla evcilleşemez şehir hayatına uyum sağlayamaz.
Hayatımda Trabzona gitmedim ama Trabzonspor maçlarında yaptıkları sonucu kendilerinden nefret ettirdiler. Bürokrasiye hakim oldukları için küme düşmeleri gerekirken caydırıcı bir ceza da almıyorlar.
hatalı bir genelleme içeren kampanya. bütün şehirlerimizde olduğu gibi trabzon' da da iyi insan var, kötü insan var. iyi insanlar da zan altında kalıyor bu kampanya ile. doğru bulmuyorum.