bugün

arkadaş var böyle bir şey.

akp fanatikliğinden,

trabzonspor fanatikliğine.

şehir milliyetçiliğine

yobazlıkla özdeşleşmiş var bi iticilik. biliyorum yalnız da değilim.
Yalan olan söylemdir. Allahım ne kadar tatlıdır o trabzonlular hele de erkekleri.
Kızlarına laf yok.

Kor ateş gibidirler yakarlar alimallah.
Trabzonluyum hulogcu tayfadan değilim . Miliyetci olandan yanayım ATATÜRKÜN ASKERLERiYiZ .
bir adanalı değildir yani kusura bakmasın adanalılar ama beterin beteri var, trabzonlu çok iyi insan tanıdım da adanalı bi tane mi düzgün adam denk gelmez! gelmedi işte...
Tanıdığım 3 trabzonlu arasından 2sinde bariz olan iticiliktir.
Bir, Sınıflandırmada sınır tanımayan insan iticiliği kadar değildir.
Doğduğu yer yüzünden genelleme yapabilecek insanların iticiliği yanında hiç olan iticiliktir.
bak bir afyonluda ya da balıkesirlide ya da çorumluda olmayan bir iticiliği var bu arkadaşların neden bilmiyorum yani götümüzden uydurmuyoruz resmen deyimleşmiş bu.
(#25532793)

ımm.
Var olmayan iticilik.

Mıhlama diyoruz ya!
Mıhlama yapan, yiyen bir trabzonlu itici olamaz!
kuymak yapan horon oynayan ve kemence calan bi topluma ayip olarak acilan baslik candir onlar can.
heralde sözümüz trabzon'da yaşayan tüm insanları kapsamıyor. ya yüzde 70-80'ne varan bir iticilik var arkadaş.

başka il değil bu trabzon işte. özellikle koyu trabzonsporlu olup memleketini övenlerden direk uzaklaşmak gerekir.
rum dönmesi olanlar için doğru olan durumdur.

şöyle ki; (coğrafyayı bilen bilir) kıyıdan yukarıda bulunan köylere farklı yollar ile çıkılır. sahil tarafında bulunan her yol sapağı yukarı doğru 5-6 köye çıkar. aynı yoldan aşağı inip çıkan köylüler birbirini tanır ancak yolları farklı olanlar pek tanış değildir. osmanlı zamanında bu koylerin bazısı müslüman bazısı rum köyüydü. yunan işgali sırasında silahlandırılan ve azan rumlar komşu müslüman köylerine saldırarak katliamlar yaptılar. ancak yunan ordusunun bozguna uğraması ile sıranın kendilerine geleceğini anlayan rumlar tası tarağı toplayıp katlettikleri müslümanların köylerine yerleşerek kamufle olmuşlardır. savaş sonrası tesis edilen devlet otoritesine kendilerini rumları öldürmüş müslümanlar olarak tanıtmışlar ve devletin yandaşı koruma refleksi ile konu örtbas edilmiştir.

işte bu müslüman görünümlü rumlardır itici olan trabzonlular. bazıları rumluğunu unutmuş ama genlerinden gelen kini ve nefreti atamamışlardır.

konuya uzak olanlara inandırıcı gelmeyebilir ancak hacca gitmiş olmasına rağmen vefat edince cenazesi kiliseden kaldırılsın diye istanbul'a getirilen trabzonlu öykülerini araştıranlar kolaylıkla teyit ettirebilirler.

olmadı yılda bir düzenlenen sümela manastırı ayinine katılan türbanlı ablalar ile sakallı amcalar kimdir öğrenin.

(bkz: apolas lermi)
bu trabzonlular size neetti gardaş .
çok sevenleri de vardır. demeyin öyle.
Doğru olan iticiliktir. iyileri çok iyi kotuleri çok kötüdür.
apolas lermi yunan ajanı şerefsizin tekidir . zamanında atalarına yapılanların kuyruk acısını taşımaktadır . trabzonda bir deyim vardır .'ben bu adamın lafıyla s..çmaya gitmem '
iticiliğe gelince iyi iteriz vesselam .

not of cumhuriyetindenim .
Baya iğrenç insanların iticiliğidir. Irkçı değilim de benden uzak allaha yakın.
Beni görmemiş insan konuşmaları hep bunlar sözlük o yüzden sizi size şey ettim. Bak kenan ne diyor ben güzelden anlarım.
Peki sen faşist?
böyle bir şey yoktur. ama trabzonspor çılgınlıkları ve eeee biz trabzonluyuz çılgınız diyip saçma sapan faaliyetlere girişmeleri biraz ilgin.
konyalı insan iticiliği ile kapışır.