1. 1.
    Bol bol mafya çıkartmak ve devlet ihalelerine çöken müteahhitler yaratmak olan katkılardır.
    12 -6 ... alkolik oldum
  2. 2.
    şimdi birileri gelip içişleri bakanını örnek verecek kesin. sonra adamlık vs falan diye babalanacak burada biz de güleceğiz.
    6 -1 ... flat head
  3. 3.
    bakanlar kurulunun yarısı. zikindirik bir resmi işlem için bile gittiğin kurumların başında onlar var, hatırlatayım.
    2 ... masklavi
  4. 4.
    bu memlekete hep yöneticiler ve din adamları yetiştirmek. şu an bile kabinede 3 tane of'lu bakan var
    trabzon'daki iki üniversitenin rektörü,hava kuvvetleri komutanı,emniyet genel müdürü, 3 tane bakan yardımcısı ve onlarca üst düzey bürokrat of'lu. biz devlet tarafından güvenilen insanlarız.
    bizim yaptıklarımıza sizin hayaliniz yetişmez.
    2 -12 ... d i n o z o r u s
  5. 5.
    herkesin yüzüne iğrenme ifadesinin yerleşmesi.
    6 -1 ... teflon
  6. 6.
    Her şehirden faydali insan çıkar.
    -1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  7. 7.
    Ultrayobaz nesiller yetiştirmek.
    8 -4 ... asuregibisurat
  8. 8.
    bulmacaların vazgeçilmez bir sorusu (trabzon'un bir ilçesi) olması. bu arada of diye bir ilçe olduğunu bulmacalardan öğrenmiştim. *
    1 ... dalgamaya
  9. 9.
    Dünya ile Allah arasında kesintisiz bağlantı sağlamaları.

Şaka lan şaka. Türkiye'de bulunan diğer illerin ve Trabzon'un çoğu ilçesi gibi koca bir sıfır.
    2 ... randy marsh
  10. 10.
    bundan seneleer seneler evvel babam bir hikaye anlatmıştı. ben de size anlatayım.

adamın birinin lahana tarlası varmış. bu adamın oğlu bir gün tarlanın yanından geçerken tarlada bir inekle bir oflu görmüş; gitmiş hemen babasının yanına. "baba tarlaya bi inekle bi oflu girmiş. ne yapayım?" diye sormuş. babası da "çabuk git ofluyu çıkart. inek doyacağı kadarını yer sonra kendisi çıkar gider." demiş.
    4 ... cok cahilsin keske silik yesen