1. 1.
  klibinde ronaldinho oynatılmış şarkıdır.sonu mukemmel. *

  https://video.uludagsozluk.com/v/trabzon-kolbastısı-4347/

  ... optimus prime
 2. 2.
  bu ilginç oyunu görüp dumura uğramak isteyenler mutlaka avni aker'de bir trabzonspor maçı izlemeliler. zira maç öncesi ve devre arasında bu oyunun alâsı oynanıyor.
  1 ... krmyrdsn
 3. 3.
  (bkz: kolbasti)
  (bkz: hoptek)
  ... repeat after me
 4. 4.
  birinci karadeniz oyunlari nin acilisinda ve birazdan baslayacak kapanisinda oynanacak * oyun.
  1 ... serander
 5. 5.
  içkinin kullanımının yasak olduğu zamanlarda trabzonlu gençlerin biraraya geldiklerinde içtikleri için zabitler gelip yakalamasın diye çok hızlı oynadığı bir oyundur. trabzonlu gençler hızlı içer, hızlı oynar, hızlı koşar... buradan da bu anlaşılmaktadır.
  1 ... vasifsiz isci
 6. 6.
  bir arkadaşın evinde misafir iken arkadaşın bir arkadaşının sabah kahvaltısı sonrası oynadığı oyundur. tekrar tekrar dinleyip tekrar tekrar oynayabilecek ve bıkmayacak bir bünyeydi kendisi.
  ... kosucukaplumbaga
 7. 7.
  " faroz kesmesi " olarakta adlandırılan oyun .
  ... firtina
 8. 8.
  trabzonspor futbolcularının aldıkları galibiyet sonrası sergilediği gelenekselleşmiş oyundur. *
  ... serander
 9. 9.
  yakında vizyona girecek filmdir.

  filmle ilgili haber:

  Trabzon'un kültürünü yansıtan film Ağustos'ta çekilmeye başlandı. Filmin senaryosunu, yapımcılığını ve yönetmenliğini Oğuz Çiçek üstlendi. Trabzon Kolbastısı adını taşıyacak olan filmin konusu, kolbastı oyununu çok güzel oynayan bir gencin aşk hikayesi olacak.

  Trabzon'un yerel Kuzey Ekspres Gazetesi'ne konuşan Çiçek, film hakkında şunları söyledi: "Trabzon'da, tamamı Trabzonlu oyunculardan oluşan kadroyla, Trabzon temalı bir film çalışmasına başlayacağız. Yaklaşık bir yıldır bu proje üzerinde çalışıyorum. Gerek senaryo gerekse prodüksiyona son şeklini verdik. Çekimler Ağustos'un onunda başladı. Filmin senaryosu bana ait, yapımcılığını da ben üstleniyorum. Bu çok büyük bütçeli bir film değil. Daha çok dayanışma ile ortaya çıkacak bir film. Oyuncular Trabzonlu olduğu için hepsinin burada kalacak bir evi var dolayısıyla çok fazla bir masraf olmayacak. "

  Tanınmış oyuncular da olacak

  Oğuz Çiçek filmde tanınmış oyuncuların da yer alacağını, başrollerde Salih Kalyon ve Tuğrul Şenol Önsel gibi usta oyuncularında olacağını söyledi. Bu oyuncuların Trabzon'da yetişmiş, tiyatro eğitimi almış kişiler olduğunu sözlerine ekleyerek şöyle devam etti: "Oyuncularımızın en tanınmışı Salih Kalyon'dur. Salih Kalyon'a senaryoyu yolladım iki gün sonra beni aradı ve Okurken bile çok heyecanlandım. Ben bu filmde kesin oynamak istiyorum' dedi.

  Toplamda 120 dakika olan film 25 günde tamamlanacak. 100 dakikası Trabzon'da geri kalan kısmı ise istanbul'da çekilecek. Galası Trabzon'da gerçekleştirilecek olan film Mart ayında vizyona girecek. Filmde tamamen Trabzon yöreselliğiyle beraber, kişilerin de kendine has karakter yapılarını ve aksanlarını ortaya koyacak. Filmde Karadeniz'e özgü mizansenlerle komiklikler yer alacak. Böylece film 'made in Trabzon' olmuş olacak.

  Facebook'ta Trabzon Kolbastısı grubuna sahip olan film Trabzon'un kültürel mirasını tanıtmasına yardımcı olacağa benziyor.

  kaynak: bir haber sitesi
  3 ... fearful
 10. 10.
  video sitelerinde izlenme rekorları kıran ve izleyiciler tarafından hemen taklit edilmeye çalışılan ama ne yazıkki hüsranla sonuçlanan bir karadeniz oyunudur.
  ... pillboy