1. 35.
    iletisememek nedir bilmiyorsanız henüz bir Trabzonlu ile irtibat kurmamışsınız demektir. Türk olduklarını iddia ettikleri halde genel özellikleri itibariyle Türk boylarının özelliklerinin hiç birini barindirmayan pontus kalıntısı eğitilmez güruhdur. Her milletin iyisi kötüsü çıkar iyilerini tenzih ederim ama ekseriyetle yamuk insanların çıktığı topluluktur.
    5 -3 ... sosyalistulkucu
  2. 34.
    (bkz: ekrem imamoğlu).
    3 ... kardesiniz2006
  3. 33.
    Hakkında abuk subuk atıp Tutanın da Adana ile alakalı olması...

Tüm o Genellemeler kadar gülünçsünüz.
    5 -3 ... serenity painted death
  4. 32.
    Trabzon'da dört ay kaldım, söylenenin aksine genelde saygılı insanlardı.
    4 -2 ... turcoman
  5. 31.
    Trabzon'a gitmiştim bir defa. Kırmızı ışıkta bekliyorduk. Yoldan geçen amca bizim arabadaki çocuğa çikolata verip yoluna devam etti. Siz nasıl kişilere denk geldiniz bilmem ama benim denk geldiklerim yardımsever misafirperver insanlardı.
    2 ... gladiolus
  6. 30.
    lazlar ile alakası yoktur.
    yenilerini bilmiyorum fakat eskileri genellikle
    "ne edeysun" "annen gitsun" ... gibi cümleler kullanır.* *

şu sıralar trabzon'da bazı bölgelerde azınlık durumuna düşmüştür. (bkz: arap)
    2 ... teksin61
  7. 29.
    1 yıl orada yaşamış biri olarak siyasi konulara girmezseniz (ben hiç girmezdim) oldukça mizaha yatkın , komik adamlar olduklarını söyleyebilirim.
    3 -1 ... morat
  8. 28.
    Lazdır. Arapcılardır. Aşırı muhafazakar, Yobazlardır. insanı gericidir. hala rum kalıntısı taşırlar. Namus kavramından dem vururlar ama bir bölgelerinde oteller var, pezevenkler müşteri avlıyor orada. Çorbacı.
    5 -3 ... bay efendi
  9. 27.
    1 yıl orada yaşamış biri olarak şehrin yarısı şevket altuğa benziyor derim.
    1 ... morat
  10. 26.
    Rizeliler’den 100 gömlek iyidirler.
    5 -6 ... tromp