bugün

klasik ortaokul aktivitelerinden biridir. kasesini çatlatan, başını yaran, hatta ölenlere bile şahit olunsa da insana değişik bir zevk yaşattığı için, yapmaktan vazgeçmek epey zaman alır..
zevk alınan sürat aktivitesi. kaymadan inildiğine de çok rastlanmıştır. tabi bu daha hızlıdır ve sonuçları daha uzun süre bünyede kalır.

(bkz: kol kırılması)
trabzanın sonunda topuz olmamasına dikkat edilmesi hayati önem taşır.
az mı pantaLon eskitmedik o tırabzanLarda.. kayarken zedeLenen pantaLonLarımızı gören anneLerimiz az mı fiske vurmadı popomuza.. yine yapmak istediğim fakat yaş engeLinden doLayı içime atıp ukte haLine getirdiğim oLaydır..

(bkz: hey gidi günLer)
(bkz: tırabzana çivi çakan hoca)
oldukça tehlikeli bir hadisedir aslında. bu sebepten geçtiğimiz günlerde bir genç hayatını kaybetmiştir.
http://arama.hurriyet.com...arsivnews.aspx?id=5541684
okulun en guzel, en eglenceli aktivitesindendir. okula ilk basladıgınız yıllarda sizden ust sınıflardaki ablalar kayarken, siz saskınlıkla korkuyla bakarsınız, sonra yavas yavas denemeye baslarsınız. okulun ikinci yılında artık bu konuda ustalasmıs olursunuz. hatta ellerinizi havaya kaldırarak trabzanın son kısmına yaklasınca atlayarak isi abartabilirsiniz. eglencelidir, cok.

(bkz: bkl)
buz caginda insanlar ulasimi saglamak icin kayak kullaniyorlardi. durumu iyi olanlar hususi kayaklari ile durumu olmayanlar ise b.b.k.t. (buzcagi belediye kayakla tasimacilik)den yararlaniyorlardi. yahut sehirler arasi toplu kayaklari kullaniyorlardi. efendim o zamanlar trabzondan konyaya gitmek isteyen bir vatandas git gel alti saatte konyaya kaymak marifeti gitmektedir. bu yuzden o zmanki buz cagi ahalisinde cok kolay olan isler icin bu deyim kullanilmistir. ammavelakin bir grup yamac parasutu yapmak isteyen ahalinin (cunku havada donarak telef oluyorlardi aninda) havayi isitmak istemesinden ötürü buz cagi ortadan kalkmis yerine lodosla gelen kistan gulerek gelen pustan kork cagi baslamistir. ve yuzyillar sonra arkelog frederic ne is olsa yaparim abinin define ararken buldugu magarada bu entry girmeme sebeb olan belgeler bulunmustur. bu kaynagi bana ulastiran kadim dostum hakkı bakkalageneborctakti isimli bir dostumun iki gözüm önüme aksin demesinden ve bunu tastiklemisnden dolayi bu entryi yazdim.
kacinilmazdir.

trabzandan kayarak yukarı cikilamayacagina gore!
merdivenlerden inerken büyük küçük herkesin aklından geçen,genellikle erkeklerin cesaret ederek gerçekleştirdikleri eylemlerdir.dikkatli olunmalıdır.aksi takdirde kafa göz yarılabilir.örnekleri oldukça fazla mevcuttur.
(bkz: muz kabuğuna basıp trabzandan kaymak).
trabzan ı trabzon olarak okuyup 'trabzondan kayarak aşağıya inmek' mi diye anlam veremediğim, uykumun iyice geldiğini anlamamı sağlamış olan başlık. *
malı ısıtmaktır.
çocukken hep yapmak istedim içimde kalan eylem.
güncel Önemli Başlıklar