bugün

Zeytinburnu'nda yaşıyorum. bayramda bulvar caddesine çıktım 5-10 tane türk anca görmüşümdür. kalabalıktan yürünmüyordu. iğrenç bok rengi şalvarları ile aynı renkte üst giyinmiş, çingene karası ten renkleri ile her an bacağında sakladığı kılıcı çıkartıp kafamızı kesebilecek gibi gözüken tipler dolmuş.

temsili:
görsel

bunların zb ye geleceği belliydi. ülkenin mülteci kampı sanki.
Zeytinburnuna giderseniz görürsünüz kaçanları olum avrupa yer mi bunu.
geri kabul anlaşmasından dolayı isterse Afrika'dan yüzerek gitsinler yakaladıklarını Türkiye'ye geri gönderiyorlar. normalde anlaşma Türkiye üzerinden geldikleri tespit edilenlerin geri gönderilmesi üzerine ama Avrupa için fark etmiyor. yani bu gelenlerin amacı isterse Mars'a gitmek olsun yine bizim başımıza kalacaklar. biz göndermediğimiz sürece bize girecek giren.
Avrupa'ya kaçmak istedikleri doğru. Suriyeliler de kaçmak istiyor. Yapılması gereken şey kapıları açmak. Bir de Suriye'de güvenli bölgelerin sayısını artırıp ülkelerine göndermek şart.
Yancı -sözde- şarapçı=feranor rahatlatma çekiyor olmayan aklınca. Efendim, afganlar burada kalmayıp, Avrupa'da gidecekmiş!

Len şunca yıldır burada kalan suriler aptal mı da Avrupa'da kaçmıyorlar? Ya Avrupa aptal mı ki bunca teröristi kabul etsin?
Avrupa bizim gibi değil verir üç kuruş bize, siz bakın der geçer...
Nerdee bizim uste var bi cocuklari var evde tek başinadaki çocuktan beter bam bam kafa sikiyorlar.
Başlik hatalı. Turkiye ye gelen degil giren olacaktı.
Her halükarda giren çikan bize olacak.
Avrupa da kırmızı halı sermiş afganlari bekliyordu zaten! Görüyoruz geçmeye çalışan surileri bize nasıl geri postaladiklarini.