bugün

toyotanın üst sınıf jipidir. muazzam bir tasarıma ve lükse sahiptir. performans olarakta başarılıdır.

resimleri için :

http://www.in.gr/auto/par...oyota_Land_Cruiser_01.jpg

http://arabam.milliyet.co...oyota_land_cruiser_xx.jpg

http://www.auto-russia.com/MIMS98/Image207.jpg

http://images.consumergui...ruiser-04812131990003.JPG
ocak 2008'de ülkemizde 112 bin avrodan başlayan fiyatlarla satılmaya başlanacak olan hoş tasarımlı suv.
ilk olarak 1950 yılında üretilmiştir. çol sıcaklarına karşı çok dayanıklı bir araçtır. hala ilk üretimden %50si kadarı yollardadır.
bugün kullandıktan sonraki izlenimlerim bu aracın bir şehir tipi suv olmadığıdır. gerçek arazi şartlarına oldukça iyi uyum sağlıyor. bence üst sınıf jip ifadesi bu araç için doğru değildir, bu araç tam bir arazi canavarı, ford ranger dan sonra keyif aldığım ikinci otomobil oldu.
land rover, jeep bir de toyota land cruiser. işte gerçek arazi aracı bunlar. şu gözler ne kia'lar ne çeriler ne bmw mercedes'ler gördü 4x4'düm diye ortada gezen, ama bırak engebeli araziyi, piknik alanlarında tısladı bir çoğu. cidden arazi aracı istiyorsanız land, jeep ve cruiser'den şaşmayınız. çünkü gerçek arazi araçları bu üçü, diğerleri ise görüntüsü arazi aracı gerisi biraz hava bir tutam da civa o kadar!
(bkz: tank)
arka bagaj kapağı oldukça ağır olan bir toyota modeli.
sınıfındaki tüm diğer markaların modellerini oyuncak diye oynar.
ilk olarak japonyayı işgal etmiş amerikan gavurlarının taleplerini karşılamak için üretilen arazi kabiliyetli vasıta.sonrasında aşama aşama gelişen ve gerçek bir arazi aracı olan land cruiser son yıllara amerikan suvlarına ayak uydurma çabası ile özellikle lincolnün getirdiği dozerimsi suv kavramına ayak uydurarak şuurunu yitirmiştir.abuk subuk fiyatları ile de ülkemizde rağbet görmemektedir.
Zebil gibi vardı bu arkadaşdan kazakistanda, alabildiğine uçsuz bucaksız topraklar minimum 10 cm'lik taş gibi buzla kaplıydı banamısın demeden giderdi tabi 6-7 kat daha ucuz olan kardeşi lada niva'da banamısın demeden giderdi aynı yolda fakat konfor sıfırdı nivada, 110 - 120 basıyordu adamlar o yollarda. Gece -35, -40 derecelere düşen soğuklarda aracı çalışır vaziyette bırakmazsanız sabah çalıştırmazdınız bu yüzden arabalar hep çalışır bırakılırdı zaten benzin litresi 60 kuruş "bedava ya benzin bedave niyeee kullanmiyimm" .
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.