bugün

Ben bu araba ile “aynı anda” 6 metrekare bir halı, 3 büyük valiz, bir çamaşır makinesi, 160x200 bir yatak taşırken manisa çataltepe geçidini 6 viteste çıktım. 1.4 d…

Bu bir araba değil, yer uçağıdır… 1 ay sonra ailemi yazlığa taşırken 2 kanatlı bir demir kapı ve evin bütün yükünü taşıyacağım ve biliyorum ki, onları da “halledecek”…
1.4 dizeli fabrika çıkışı sorunludur, bu yüzden yağ yakar. 2011 modeli için söylüyorum.
1,4 dizeli vardı ben de. Oturuşu alçak ve dışarıyı görme bu yüzden sorunlu diye sattım.
1.6 benzinli ve 1.4 dizel olanlarını kullandım. uzun yıllar kullandık ve kullananları gördük.
sağlam, dayanıklı, ekonomik, güçlü ve güzel araba.
(bkz: Toyota vulva)
Amcamda 2011 model Auris var pek beğenmedim. Kol dayama yeri yok cam altı sert plastik ve koltukları çok sert. Toyota beni hayal kırıklığına uğrattın. Çıkamam senle her yola.
mis gibi arabadır. küçük görünmesine bakmayın gayet geniş ve yerden yüksek bir arabadır. yarı otomatik vardı bende 1.6
tam az yakar çok kaçar arabası. spor moduda oldukça iyidir. alın aldırın.
1.33 life olanını 2.5 seneden fazladır kullanıyorum.

8 litre fabrika verisi var. Lpg'de Ne kadar basarsam basayım asla 10 lt üstüne çıkmıyor. Düzgün kullanırsanız fabrika verisinden gram şaşmıyor.

Yol tutuşu muhteşem. 2001 golf 4 kullandım 3 sene. Ona güvenli diyordum auris kullanana kadar. Elbette 2015 model golfte de yol tutuşu daha iyi olmuştur ama auris ile golf 4 kıyaslanamaz.

Mekanik aksam inanılmaz sağlam. Çukur tümsek demeden yardır yardır kullanırsınız. Güvenlik sınıfına göre çok üst seviyede tutulmuş.

99 beygir az gibi dursa da kasa ağırlığına bakınca gayet tatmin ediyor. 6 ileri olması da dinamik sürüşte çok daha iyi bir performans sunuyor. Aynı 6 vites yakıtı da çok olumlu etkiliyor.

Alın aldırın. Güzel araba.
2015 1.33 olanını kullanıyorum. inanılmaz memnunum. Beklentilerimin çok ötesinde.
2015 1.33 vvt-i life modelini 1 hafta önce aldığım motorlu taşıt. baz modeline yetti param, detaylar geliyür,

1) hayvan gibi pasif güvenlik önlemi koymuşlar arabaya; araç denge kontrol, fren destek sistemi, çekiş kontrol, 7 havayastığı vs, vs, vs.

2) makina 1.33 yaklaşık 100ps motoru var. bu değerleri bilerek itekliyosanız çok üzmüyor.

3) 6 ileri mauelden başka hiçbir şey bu arabaya gitmezdi. düşük motor hacmi arabayı preformanslı kullanmak istediğinizde şanzımanla çok oynamanızı devri maks güç-tork bandında tutmanızı gerektiriyor. 6ya bölmeleri eyi olmuş.

4) güzel şeyler var arabanın içinde; yokuş kalkış desteği hemde manuel arabada, otomatik klima, rahat koltuklar (boyun koruyuculu hemde) lastik basınç kontrol sistemi gibi.

5) eğlence sistemi bildiğimiz bluetooth özellikli cd çalar. flash diskte sokabiliyosunuz, cd'de. telefonunuza bağlayıp direksiyondan kontrolle görüşmeler mümkün.

6) görünüş baabında; gündüz farları, yan aynalarda sinyaller, led arka far çizgisi (gayet yahuşuklu görünüyo) bol bol krom detay vs var. baktığınızda vay hamuyyim ne kadar çirkin lan demiyorsunuz, güzelleştirmeyte çalışmışlar içini de dışınıda.

gelelim toyotanın sıçtığı yerlere;

1) beynini gondiklediklerim arabanın arka camlarını manuel yapmışlar. diyecek kelime yok amk. 54 milyar ver arka yolcun fıtı fıtı kol çevirsin.

2) yıl olmuş 2015 hala jant kapağı. bayii'de lan şu jantları takın bari kaç para diyosun misal birisini beğenip, 1.500tl per each diyolar. tabi sen şok pert.

3) vsc namı diğer araç denge kontrol azıcık arabaylan eğleneyim dediğinde höt zöt yapıyo. 60km/h den sonra kapatamıyosunda komple.

4) ön sis farınında esamesi yok.

5) yol bilgisayarı evlere şenlik, total yol, 2 tane sıfırlanır km, ortalama yakıt tüketimi birde menzil var.

6) amına koduklarım arkaya hopörlör koymamış.

toyota auris 2015 1.33 dual vvt-i life için eyyorlamam bu kadar.

edit: sıçan bölümün 4. ve 5. maddesi yeni aklıma geldi.

sonradan sonradan edit; araba 9bin km'ye yaklaştı yakıt ortalaması hala 7.2 düşmüyür efenim.

Editler bitmiyor; 12bine yaklaştı ortalama hala 7 litre, bir de hopörlör mevzusu.
station wagon modelini almak için çabaladığım araç. ne yalan söyleyeyim sw modeli çok hoşuma gidiyor.
Direksiyon ve koltuk ayarı yapıldığı takdirde çok güzel sürüş deneyimi yaşatan araçtır. 6 vites olması uzun yol için iyi birşeydir fakat en ufak bir eğimde 5e çekmek zorunda kalınır. Selektör yaparken kıps kıps yapması çok hoştur. Pati çekmeye çalışılırsa esp devreye girene kadar ön lastikler yeri dişlemektedir ve aks kopacakmış gibi bir his vermektedir. Arka cam çok ufaktır ve pekte bir görüş sağlamamaktadır lakin yan aynalar varken buna gerek yoktur. Boyu 1.85üzerindeki kişiler için şoför koltuğunda tavan alçak kalmaktadır. iç donanım gayet yeterlidir ve ses sistemi tatmin edicidir. Arabayı beğenmeyen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor onu da anlamış değilim. Aurisin malzeme kalitesi yanında corolla beş para etmez. Not: test edilen araç Auris 2014 full modelidir.
boşuna para verip cam tavanlısını almayın. cam tavan yazın gündüz açılmıyor güneşten dolayı. açıldığında da arka koltukta oturanlar keyfini sürüyor.
2.2 d-cat motorlu versiyonuna bitiyorum, alet akıyor uzun yolda.
Eski kasasının ön konsolu yeni kasasındakinden daha iyi olan araç.
son kasasının dashboard'ı berlin duvarı gibi. dış kasa iyi de içi gittikçe kötüleşti sanki.
yakışı harika olan satın aldığım yeni kasa 2013 auristir.
aracım otomatik vites dizel.
ilk depoda tüketim 100km'de 5,2 litre. ikinci depoda 4,71 litreye kadar düşürdüm.
ilk heves ilk depoda 140km hızlarla giderken ikinci depoda hızım genelde 90km idi. %80 uzun yol ve %20 şehir içi yol yaptım.
dışı tamam iyi idare ederde içi biraz şey gibi.
şaka bir yana içi harbiden tam bir fiyasko. o göstergeler. ön kokpit aman allahım. vasatında vasatı.
toyota corolla'yı gördükten sonra bakılmayan modeldir.
Toyota firmasının Türkiye'de 2007 yılında piyasaya sürdüğü binek araç.
1.33 lt motorlu versiyonunun 100.000 km kullanım maliyeti 54.000 tl civarında olan toyota modeli.

50.000 tl'nin detayları için: http://yuzbin.net/toyota-auris-1-33/
arkasını bildiğin yeni hyundai i30 dan afırmışlar.
gerizekalı satış temsilcileri tarafından satılmaya çalışılan yeni araba.
diğer markaların tüm modellerine bok atarak prim yapmaya çalışan gerizekalıların satmaya çalıştığı araba.
sürtünme katsayısı 0,25 dediler; toyota usa 0.29 diyor. arka süspansiyon bağımsız dediler; torsiyon çubuğu var. 0-100 11 saniyeden az dediler, 12.5 saniye çıkıyor.
test sürüşünde "ben bunun eğitimini aldım" diye bik bik yapıp saçma bir virajı 120 ile dönmeye çalışıp arkamızda derin lastik izleri bırakmamız ve az kalsın takla atmamıza sebep oluyordu aynı gerizekalı. slalom yapıp direksiyonu topladıktan 5 saniye sonra kıçı hala raks eden bir arabayı bana sınıf lideri diye tanıtıyorsun ya. bi sike benzemiyor zaten salak salak kim çizdiyse artık.
neyse iyi yanlarına geçiyorum; güvenlik donanımı baz pakette bile çok iyi, izolasyon muhteşem, arka baş ve diz mesafesi iyi, malzeme kalitesi orta-yüksek arası. bir de frenlerini çok beğendim.
haaa derseniz ki ben gerizekalıyım, 2000 in başlarından beri yani 10 yıldır bir vida bile değiştirilmemiş 1.4 90 beygirlik motoru (10 yıl daha gider artık) olan at arabasına zevkle binerim; buyur canım kolay gelsin.
yolda gördüğüm modelleri için çağrışım;
(bkz: geldi yine tipini siktiğim)
reklam müziği ağzınıza dolanmasın aman dikkat...
(bkz: damat ali)
güncel Önemli Başlıklar