1. 1.
  akp adıyaman il başkanlığı kadın kolları başkanı perihan gümüş adlı kadındır.

  akp'li kadın kolları başkanı perihan gümüş, birkaç ay önce torpil yaparak işe yerleştirdiği bir kadına "seni işe ben koydum, bu nedenle maaşını bir süre ben çekeceğim" diyerek banka maaş kartına el koymuş ve tam 7 ay bu şahsın maaşını çekmiş.

  akp'li kadın kolları başkanı perihan gümüş, kendisinden iş isteyen bir kadını adıyaman aile destek merkezi'nde koordinatör olarak işe sokmuş, sonra da işe soktuğu kadının maaşına el koymuş.

  maaşına el koyulan kadın bir süre bunu hazmetmiş, ama sonra maaş kartını geri istemiş, ama akp'li kadın kolları başkanı maaş kartını vermek istemeyince de kadın gidip savcılığa suç duyurusunda bulunmuş.

  kaynak;
  https://www.sozcu.com.tr/...artina-el-koymus-6090176/

  bu haber ülkenin ne kadar kokuşmuş olduğunun resmi adeta...

  şimdi bazılarınız diyecek ki "işe yerleştirilen kadın da akp'de çalışıyor, bundan size ne, partinin iç meselesi" diye savunacaklar çıkabilir.

  evet bu akp'nin parti içi meselesi.
  ama kendi parti içlerinde bunu yapanlar, devlet kadrolarına yerleştirdikleri torpillilere neler yapıyordur varın siz düşünün.

  kokuşmuşluk, rezalet, rezalet ötesi...

  hangi birini sorgulayalım ki?

  işe yerleştirilen kadının maaşına el konulmasına razı olmasını mı? yoksa diğer kadının aç gözlülüğü ve yağmacılığını mı?
  bu ülkenin sistemini, ahlakını mı?
  hangi birini sorgulayalım...

  işte bunlar hep tarikat ve fetö taktikleridir.
  hatırlayınız, fetö de torpille işe yerleştirdiği müritlerinin maaşlarının yüzde 25'ini alıyordu.

  akp cephesinde değişen hiçbir şey yok.
  rezillik tam gaz devam...
  18 -11 ... tengir budun
 2. 2.
  (bkz: akp Adıyaman kadın kollarında skandal)
  (bkz: aramaya inanmak)
  5 -1 ... alkolik oldum
 3. 3.
  iddialara bakınca...
  Gayet normal bir durum.
  Şaşırdık mı?
  Hayır!
  3 ... thebiggraywolf
 4. 4.
  (bkz: akp adıyaman kadın kollarında skandal/#44032060)
  1 ... little little man
 5. 5.
  (bkz: ortamlarda dava dersin kim bilecek)
  1 ... system error
 6. 6.
  çomarların büyük çoğunluğu bu hadisede hiç bir yanlış görmez.. zaten çomarların istedikleri düzen böyle bir düzen..

  türkiye'de çürüme hep vardı.. türk halkı "cumhuriyet değerleri" dediğimiz şeyi asla benimsememiştir.. akp'nin öncesindeki dönemin tek farkı çürümenin devletin en üst düzeylerine sızmasına müsaade edilmeyişidir.. şöyle ki:

  (1) atatürk-inönü döneminde devletin işleyişine az-çok liyakat hakim oldu.. en azından bu yönde bir çaba gösterildi..

  (2) demokrat partiyle beraber çürüme devlete girdi.. ancak devletin çok kritik bazı bölgelerine sızmasına izin verilmedi.. mesela dışişleri ve üst düzey askeriye gibi...

  burada bir hatıramı anlatayım: biz üniversite sınavına hazırlanırken habire ösym'ye küfrederdik.. babam da derdi ki "..yahu çocuklar haksızlık yapıyorsunuz.. türkiye gibi adam kayırmanın hayatın her alanına hakim olduğu bir ortamda adamlar en ufak bir şaibe olmadan işlerini yapıyorlar.. bu büyük başarıdır, bunu takdir edin...". ben de "yahu bir sınavi araya torpil karıştırmadan yapmak hakkaten bu kadar zor iş mi?" derdim. meğer türkiye için çok zormuş.. rizeliler gelince gördük..

  bir başka hatıra: 12 eylül'ü yapan askerler istanbul'da imar işlerinde çok büyük hırsızlıkların döndüğünü görmüş ve önünü kesmek için boğaz öngörünüm yasasını çıkarmışlardı.. turgut özal'ın ilk işi bu yasayı elinin tersiyle itmek ve boğazı kendine yakın olanların yağmasına açmak oldu.. sonraki bir kaç sene içinde türkiye tarihinin en büyük yağmalarından biri yaşandı. açıkça yasadışı olan bu yağmaya askerler ses çıkarmadılar.. kendi çıkardıkları yasanın çiğnenmesine göz yumdular. çünkü özalın arkasında halk desteği vardı.. özal her girdiği seçimi kazanıyordu... ancak aynı asker özal türkiye'yi ırakta amerika'nın yanında savaşa sokmak isteyince devreye girdi ve özal'ın önünü kesti.. özal'ın belli bir çizgiyi geçmesine izin verilmedi..

  (3) rize döneminde köylüler girmelerine müsaade edilmeyen son kalmış kritik 1-2 alana da girdiler. dışişleri, üniversite sınav merkezi vs. gibi. ondan sonra da çürümemiş ne varsa çürüdü..

  yani demem o ki bir ülkede halk eşe dosta rüşvete akrabaya adam kayırmaya dayalı bir düzen istiyorsa o düzen eninde sonunda gelip yerleşir...
  5 ... arbutus unedo
 7. 7.
  (bkz: yozlaşma)
  ... vaftiyizci yahya
 8. 8.
  sorun insanda, hamur kötü olunca iyi maya da tutmuyor.

  bu ülkede yolu mahkemeye düşen, iş arayan, inşaat yapan vs. vs. herkesin ilk sorusu:

  "bir tanıdık var mı?" oluyor,

  eleştirenler de tanıdığı olmadığı için eleştiriyor, fırsatını bulsa torpilin kralını yaptıracak.
  1 ... ebu fesat
 9. 9.
  sanırım ülkenin bir sonraki aşaması sokaklarından lağım farelerinin fışkırması. malum, öyle bir kokuşmuşluk içindeyiz.
  ... choose life
 10. 10.
  cehape iktidarında haberdeki parti harfleri değişecek sadece. norveç değil türkiye'de yaşıyoruz.
  -2 ... masklavi