1. 1.
  Çok da büyütmemek gerekir. Arkadaş sistem böyle. Alışıyorsun. Mesela milletvekili olmak için ilkokul mezunu olmak yeterli. Lise mezunu belediye başkanları var. iş konusuna gelince e onda da dönüyor sanki bir şeyler. işte taşerona kadro verilmesi veya iyileştirilmesi biraz da onlara yaradı. Yapacak bir şey yok. Mesela özellikle de şu belediyelerin kültür sanat, basın yayın işlerinde çalışanlarını en azından vizyonu olan insanları çalıştırın. Abidik gubidik işler yapmasınlar.
  3 -2 ... sessiz geveze
 2. 2.
  Mahalle bakkalında bile tavsiye üzerine eleman alınan bi dönemde belediyelerin bu durumunu çok içerlememek lazım. Sistem böle alıştırdı orospu çocukları.
  ... nickimtirak
 3. 3.
  Türkiyede siyasetten nemalanan şu yada bu şekilde bir siyasi partiyle içli dışlı olup ama belediye ama özel idare veya kamu kuruluşuna bir biçimde bağlantı kurmuş hiç bir şey olmasa fak fuk fondan şartları uymamasına rağmen yardım alan 15 20 milyon arası insan var onlar var ve örgütleyen de oldukça bu düzen böyle gelmiş ve gider. ..
  3 ... xenobe
 4. 4.
  bu memlekette işe yaramayan aylak tinerci vasat kim varsa
  ya baba parasıyla dukkan açar (genelde berber oluyorlar)

  yada belediyeden torpilli iş buluyorlar.

  ne yapalım sistem bu..
  3 ... diablo1987
 5. 5.
  Belediye çalışanlarının neredeyse tamamıdır.
  Her seçim döneminde veyahut iktidar değişiminde, onlar da yenilenir.

  Torpil, kural, kaide, kanun tanımayan, işlerin ve sistemin sahte ve çıkara dayalı insan ilişkileri ile şekillendiği, muz cumhuriyetlerinde gòrülen bir kavramdır.

  Birileri sizi işe aldırır, embesil olmanıza rağmen terfiler geliverir. Yan masadaki, fişek gibi çalışarak kıçını yırtarken, o ebleh herif, şef olur, müdür olur.
  oluk oluk kusma hissi geldi yeminle!
  Batsın bu dünya, batsın da kurtulalım artık!!!
  7 ... zeytinyagli dolma kalem
 6. 6.
  yanimda uyuyor kendisi suan uyandirmami ister misin.
  1 -2 ... sezarinyegeni
 7. 7.
  belediyelerden torpil yoluyla is teklifi gelse, ayaklari gotune vura vura kosarak gidecek olan insanlarin gelip burada bu durumu elestirneleri kadar tezat degildir.
  2 -8 ... geahpisipisi
 8. 8.
  Vallahi adam haklı, kpss den 80 alacağına akepeli bir dayın olsun yeter.
  3 ... mecburi istikamet
 9. 9.
  Sayıları o kadar fazla ki yatacak yerleri yok. Geneli liseden sonra akrabasının referansı(!) ile dolgun maaşa işe başlamıştır. Boş vakitlerinde Öğretmen maaşı başlığına entry girerler. Yukarıdski entrylerde de yüzsüzce cevap yazmışlar.
  3 ... ata ters binen kovboy
 10. 10.
  kul hakkı yiyen ahlaksız orospu çocuğudur.
  1 ... ocus