bugün

hiçbir makamda tanıdığı olmamasına rağmen, "seni şuraya sokarım", "sen nereye girmek istiyosun şimdi?", "benim orda tanıdıklarım var", "orda sözümüz geçer" gibi cümlecikleri kullanarak, torpil meraklısı bünyeyi kandıran adamdır. torpil ayağına üç beş kuruş cebine indirecektir zira. işe girmek isteyen insandan, sürekli saçma sapan isteklerde bulunur, ayrıntıyı bol verir ki attığı yalan belli olmasın.

- ya osman abi ben X şirkete girmek istiyorum ama çok torpil varmış orda ya, bizde bulabilir miyiz bişeyler?
- sen nereye girmek istiyosun şimdi?
- X şirket varya oraya işte, makam mevki farketmez ya bi gireyim oraya, sonra kendim yükselirim.
- X şirket mi dedin sen? orası şeylerin değil mi ya eski milletvekili kundikoğullarının?
- evet abi onların.
- onlar benim hatırı sayılır arkadaşlarım, o iş oldu bil sen!
- yapma yaaa ciddi misin nerden tanıyosun sen onları ya?
- olm bakma bizim bu halimize, elimiz kolumuz her yere yetişir.
- vayy beee...
- yaa...sen şimdi bi kağıda adını soyadını yaz bana, adresini yaz, cep telefonunu yaz.
- tamam abi.
- haa bi de, mesela hangi saatler arasında çalışabilirsin, cumartesi pazar çağırsalar gidebilir misin onu da belirt o kağıda.
- tamam abii.
- en son nerde çalıştın onu da yaz, ya lazım olduğundan değil de işte sen yine de yaz formalite icabı, o kağıda bile gerek yok aslında ben halledicem senin işini.
- ustaymışın abii yaa, helal.
- o kağıda şeyide yaz mesela bak, ne meziyetlerin var, hobilerini yaz, bunlar hep artı puan
- abi cv yazıym ben sana daha kolay olur.
- şimdi cv falan karıştırma sen, benim aklım ermez onlara, sen bu işe girmek istiyo musun onu söyle
- istiyorum abi istemez olur muyum!
- o zaman o kağıda şeyide yaz, şeyi...ya mesela korkuların var mıdır yani, en çok neden korkarsın onları da yaz.
- abi sen beni skiyosun gibi geliyo ya neyse...
- yavrum sen yaz bunlar hep artı puan getirecek sana bu işi olmuş bil sen, hatırım sayılır diyorum sana orda!
- abi yalanını skim senin alakasız şeyler yazdırıyosun bana!!
- hangi holding dedin sen?
- ohooo yar.raa yedik a.q, istemiyorum şirket falan vazgeçtim ben!
- işte bak onu da yaz, istemiyorum diye yaz o kağıda.
- allah senin belanı versin!
- yaz bunları hep, artı puan getirir bunlar önemlidir işe girerken.
- mına kodumun çocuğu...
- yakışmaz sana! bi çay daha söyle de içelim.
- zıkkım iç a.q!
güncel Önemli Başlıklar