bugün

müslümanı ilgilendiren kısımda, Rab olan allah kuran'ı kerimde ben müslümanlardan oldum! diyen kişiden şunu istiyor;

"Muhakkak ki Allah, emanetleri sahibine teslim etmenizi ve insanlar arasında hakemlik yaptığınız zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Muhakkak ki Allah, onunla (bununla) size ne güzel öğüt veriyor. Ve muhakkak ki Allah, en iyi işiten ve en iyi görendir." (nisa 58)

burada emanet kişinin mahareti, bilgisidir. işi ehline, bilene, o konuda hüner sahibi, bilgi sahibi olana teslim edilmesi gerektiğini söylüyor ve ardından bunun en iyi çözüm ve kazanç olduğunu vurguluyor.
Müslümandır. Tam da müslümanın müslümanlık yapmasıdır hatta. Misal, Engelli insan görünce bana torpil geçmiş diyerek allah'a şükür etmiyor mu bunlar?

Bir yerde kötülük varsa oraya din girmiş demektir.
günah işlemiş müslümandır.
müslümanın önde gidenidir. zira torpil yaparak, yaptırarak allah'ın emrini yerine getirmektedir.

ben akp'nin büyükbaşlarından mehmet metiner'in yalancısıyım:

http://www.youtube.com/watch?v=bHKrEPPqmfs
Nisa suresi 90. Ayete göre sevap işliyordur:

"Muhakkak Allah, adaleti, iyiliği ve akrabalara yardım etmeyi emreder..."
günümüzde ki islamiyet anlayışı ile her şey mübah arkadaşlar. yapıp edip bir sureyi bu işe devşiriyorsun oldu mu sana uygunluk sertifikası, ha ayet bulamadın mı? bunun fetvası var, hadisi var, var oğlu var. illa uyumluluk problemini bertaraf edebilirsin.
Torpil, kişiyi haketmediği yere getirmek yada iltimas geçmektir bu sevap değil hak yemedir. Ayetteki yardım, infak zekat sadakayı içerir.
Gerçek müslüman değildir. Tabi torpil yapanlar, bunu umursamaz kii...
güncel Önemli Başlıklar