1. 1.
  https://www.dha.com.tr/yu...i-karistird/haber-1573008
  Denizli Acıpayam ilçe Milli Eğitim Müdürü ibrahim Çiçekdemir'in daha sınav yapılmadan, ilçedeki okullara temmuz ayında atanacak okul müdür ve müdür yardımcılarının listesini yanlışlıkla WhatsApp'tan 'okul müdürleri' grubuna gönderdiği ileri sürüldü. Eğitim-iş Sendikası Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, 'torpil listesi' olarak nitelenen ve kısa sürede yayılan listeye basın açıklaması ile tepki gösterirken, Denizli il Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, ididalarla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.

  Acıpayam ilçe Milli Eğitim Müdürü ibrahim Çiçekdemir, WhatsApp hattından, geçen 29 Mart'ta yanlışlıkla 'okul müdürleri' grubunda, okul müdür ve müdür yardımcılarının atamalarının yer aldığı listeyi paylaştı. Bazı okul müdür ve müdür yadımcılarının isim ve atamalarının yapılmasının istendiği okulların yer aldığı ileri sürülen liste, kısa sürede yayıldı. Müracaatları yapılan ve şu an sınav aşamasında olan atama sonuçlarının Temmuz ayında açıklanacak olmasına rağmen, şimdiden bazı isimlerin ve atanacakları okulların yer aldığı liste, 'torpil listesi' olarak nitelendirildi. Uyarılar üzerine Çiçekdemir, söz konusu listeyi sildi.

  Eğitim-iş Sendikası Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, Çiçekdemir'in yanlışlıkla paylaştığı listeye tepki gösterdi. Aydoğan, söz konusu listeden 'torpil listesi' diye bahsederek yaptığı basın açıklamasında, "Bu atamalarla ilgili liste bize de ulaştı. Emek hırsızlığı, adaletsizlik vardır. Yüzlerce öğretmenin alın terine, beklentisine hançer vurulmuştur. Kabul etmiyoruz, gerekli şikâyetleri yaptık. Eğer bu liste aynen ya da ağırlıklı şekilde atanırsa olayın takipçisi olacağız, suç duyurusunda bulunacağız. Bu emek hırsızlığına, kadrolaşmaya göz yummayacağız. Bakanlık maalesef liyakatsiz idareci atıyor. Liyakatsiz, beceriksiz, 'benden olsun' anlayışındaki idareciler, torpil listesini yanlışlıkla paylaşmış. Beceriksiz yöneticilerin paylamışını gerekli yerlere duyurduk, tavrımızı koyduk. Paylaşım, fark edilmesinin ardından silinmiş. Daha sınavlar yapılmadan, atamalar olmadan bu insanların liste yapması yüzlerce eğitimciye hakarettir" dedi.

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın müdür ve müdür yardımcılarıyla ilgili mülakat sınavlarının dün başladığı, sınavların ardından puanların açıklanacağı, daha sonra ise tercih döneminin ardından Temmuz ayında da atamaların yapılacağı öğrenildi. Denizli il Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ise iddialarla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.

  hey gidi hey zamanında kpss kazanacağız diyerek ne hayaller kurmuştuk 2010 kppsden sonra bıraktım. bu zihniyet bitmediği sürece çok insanın hayalleri ellerinden alınacak malesef. bir bitmediniz aq.
  6 ... hatake kakashi
 2. 2.
  komedi ya
  inceleme başlatılmış. milleti niye yoruyorsunuz.
  alın adamı salaklığı için dövün sürün.
  kimi kandırmaya çalışıyorlar ki bunlar.
  6 ... nanautzin
 3. 3.
  adam kayirmanin hortumculuğun dolandırıcılığın da bi kasveti bi gizemli yapıldığı efso zamanlar vardı bu ülkede.

  (bkz: hey gidi günler hey)
  2 ... ben deli deilim
 4. 4.
  bunlar yanlışlıkla da olsa açığa çıkmış olanlar. bir de haberimizin olmadığı onca torpilleri düşünürsek, vay halimize diyorum.
  1 ... altan518
 5. 5.
  şecaat arzederken merd-i kıpti sirkatin söyler.
  1 -1 ... monk of monkmountain
 6. 6.
  Bir ortadoğu olayı,
  alışkın olduğumuz için sadece olayın komik tarafına gülüyoruz, torpil mi yapmışlar, bu ülkede pusulasız oylar hükümet leyhine damgalanıp kullanılıyor, yasaya uygun olarak ne yapılıyor ki bu ülkede.
  ... tapmadiyentanri