bugün

Torpil kul hakkıdır, kul hakkı da dinimizce alkol, zina gibi bireysel günahlardan daha ağır ve veballi bir günahtır.
akabe dinine göre haram değildir.
Malum partiye göre değil.
haram falan değil sabah 7 akşam 8 az maaşa it gibi çalışmak zorla mesaiye bırakılmak ses çıkaramamak daha haram.
Ben torpilsiz işe girmiş biri olarak bu ülkede torpil kötü pis kaka ikiyüzlülüğünden tiksinmiş haldeyim.

Herkes ahlakçılık satar torpil kötü pis kaka der en ufak bir fırsat çıktığında ise götünü yırtar yalamadığı yer kalmaz torpil yaptırmak için.

Bu memleketin en büyük meselesi herkesin kendisini çok kurnaz sanması.

En kurnazı kendisini siker demişler. Bu memleketin insanı da bu halde işte.
inanmayana sorun yok.
haramdan ötedir. çünkü haram olan bir şeyi ahirette Allah'ın bağışla ihtimali var. ama kul hakkını bağışlamayacağını hadisi kudsi ile haber vermiş. ayrıca torpil ile bir işe girdin, hakkı yenip işe giremeyen birisi de tuttu intihar etti. bunun vebali ödenemez.
torpilsiz vatandaşın kul hakkına girilir.
Haramdır. Her aldığınız maaşla haram yemiş olursunuz. Buna müsaade eden yöneticilerde her torpil yapanın günahını da alarak kat kat haram yemiş olur. Hiç beklemediģi anda illaki bir yerlerinden çıkar o yedikleri. Evet.
Defalarca torpille hakkı yenmiş biri olarak artık çok da haksız bulmuyorum.

Bir insanın kpss gibi sınavları geçmesi ahlaklı namuslu olduğu manasına gelmiyor.

Toplumda inanılmaz bir ahlaki çürüklük var. Bir şekilde birilerinin tanıdığı olup güven veren birilerini alarak işlerin yürümesini sağlamaya çalışıyorlar.

Ama öyle leş insanlar bu topraklardaki insanlar torpillisi ayrı hain torpilsizi ayrı.

Kısaca bir bok olmaz bu zavallı sefil milletten. Zaten olmuyor. Bok içinde sahte kahkahalar atarak yaşamayı marifet bilen mide bulandırıcı insanlar topluluğu.
Haramdır.
Kul hakkına girer diye biliyorum. (bkz: işi ehline verin)
kimin yaptığına bağlı dedi diyanetten bi arkadaş.

tamam dedim uzaklaştım oradan kaavede çay içtim.
torpil değil de kız kaçıran daha büyük haramdır.
görsel
kul hakkına girer ki, ağır vebaldir...arada olan herkesi bağlar.
bir de ah edilirse miss gibi olur, götü kırk sene toplayamazsınız artık. ama ''biz yaptık oldu'' derler. tabi siz bir de ahirette görün onların hallerini derim.
Haramdan da öte, Kudret'in "karşıma gelmeyin" dediği iki şeyden biri olan kul hakkı yemektir.
Yok orospu çocukluğudur.
Güzel ülkemde torpil denince akla sadece oyuncak patlayıcılar geliyor erhandürüllah.
götüne sokarsan haramdır.
haksız olan her şey haramdır.
haramdır kardeşim. en dinsiz gavur bile bilir ki; haramdır. islam haksızlığa izin vermez.
Dincilere göre değildir.
Dincilere göre hırsızlık, yolsuzluk da haram değildir.
Bolca yaparlar çünkü.
haram olur mu ? Lütfen arkadaşlar herkes tanıdığı birilerine sürekli torpil geçiyor. bunu herkes görüyor, biliyor bir eylem yok kimsede sebebi aman benim torpilim onunkinden daha güçsüz herkes güç peşinde koştuğu sürece mutlaka torpil olayları görmeye devam edecek. sebebi çok basit çünkü herkes kendisini tanrı sandığı için yandaşları olmak zorunda işte torpil burada devreye giriyor.
normal olarak iş alımları yapılmıyor. Dayınız olacak ya da Amcanız yoksa mesleğinizde ne kadar başarılı olduğunuz pek fazla ilgilenmiyorlar. Benim gibi dayısı ya da amcası olmayanlar çalışmaya devam...
7. nesil bir yazar olarak sözlüğe dönüşümle sayın modlara yöneltmek istediğim soru. yok mu bir torpilimiz. *