1. 1.
    kışın havanın açık olduğu zamanlar balcalı'dan seyri pek keyiflidir. böyle karlar filan...
    1 ... bahdeniz
  2. 2.
    (bkz: bir başkadır torosların yağmuru)
    (bkz: tekir)
    ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
  3. 3.
    geçtiğimiz hafta, gün batımında "toros dağları’nın üzerinde uçmak “ gibi bir bahtiyarlığa eriştim ve bir kez daha dünyamıza hayran kaldım. dağlar, deniz, bulutlar, göller, güneş, kar hepsi birbirine karışıp önümden geçti, beni mest...

yazının tamamı
    http://ismailnuri.com/yazilar/31012011.php
    2 ... kargabeyaz
  4. 4.
    alp- himalaya dağ sistemi içinde, ülkemizin akdeniz kıylarına paralel olarak rodos tan suriye sınırına kadar yaklaşık 2000 km lik bir sıradağ silsilesidir.

en yüksek noktası (bkz: aladağlar)daki 3767 mt lik kızılkaya doruğudur.
    1 ... dragonhead
  5. 0.
    denize paralel bir yapıda oldukları için iktidar tarafından yerleri degistirilmistir. tüm bunlar coğrafya lobisinin işi. arkasında kim var? himalayalar.
    1 ... mashadov
  6. 1.
    HAVA ACIK OLDUGU ZAMAN MEMLEKET OZLEMINI TA KIBRISTAN GIDEREN DAGLARDIR.
    ... gamble
  7. 2.
    yörük diyarıdır. avşar, kayı ve birçok oğuz boyu oralar da konar-göçebe hayat sürdürmüşlerdir. bizim için en önemli dağlardan biridir.
    3 ... turkmen balasi
  8. 3.
    (bkz: ferman padişahın dağlar bizimdir)
    1 ... andarkankabrides
  9. 4.
    anadolunun türkmen ocağıdır. memleketim olan dağlar, diyarlardır.
    1 ... eylulsabahi
  10. 5.
    Toros Dağları ya da kısaca Toroslar, Türkiye'nin Akdeniz kıyılarına paralel olarak, Teke Yarımadası'ndan Suriye'ye, hatta iç kesimlere de uzayarak Irak sınırına varan, içinde birçok sıradağı da barındıran bir dağ zinciridir. Bu zincirin en yüksek noktası 3767 metrelik Kızılkaya zirvesidir.
    1 ... turkmen balasi