1. 1581.
    (bkz: olmasaydın olmazdık)
    ... birazdangelirim
  2. 1582.
    bazı zalımlara çok yakışıyor hedef ben miyim diye kendime soruyorum bazen. hedef hedefe güdümlü füze gibi kitleniyor tabi bu arada neyse yine efkarlandım bazılarına çok yakışıyor.
    ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  3. 1583.
    giyince kesinlikle insanın ruh halini değiştiriyor.
    ... pennearabiata
  4. 1584.
    Bunu bir kez taktım ve diyorum ki Allah gerçekten kızlara sabır versin amin.
    7 ... lucianus
  5. 1585.
    dün akşam denk gelip seyrettiğim sessiz sinema dönemi filmi the phantom of the opera'da gözlemlediğim kadarıyla 20. yüzyıl başları paris'inde erkekler arasında da (tabii ki erkeklere uygun tasarımlarla) oldukça trend olmuş olan ayakkabı türü.
    1 ... usualsuspects
  6. 1586.
    stiletto
    1 ... usualsuspects
  7. 1587.
    Biraz tarihçesine bakınca, topuklu ayakkabı tarihçesinin, milattan öncelere uzandığını gördüm. Şaşırtıcı olansa, 1600'lü yıllarda, topukların; at sürerken ayakları üzengide tutmaya yardım etmesi için erkek ayakkabılarında kullanıldığını ögrenmekti.
    3 ... irooh
  8. 1588.
    kadını alımlı gösterir.
    1 ... siberian
  9. 1589.
    Üzerinde durması ve yürümesi oldukça zor olan, kadınlar tarafından sırf ilgi çekmek ve gösterişli olduğu için eziyet çekilerek giyilen ayakkabı çeşidi.
    ... benisorkime
  10. 1590.
    elbise giyen kadınların olmazsa olmaz mekanizmasıdır.
    tabi yine her kadın giymemelidir.

elbise altına nasıl spor ayakkabı sırıtıyorsa, pantolon altına da topuklu ayakkabı sırıtıyordur haliyle.
    -2 ... iboli