1. 1625.
    Kadın cinsine atılan en büyük kazıklardan biridir.
    1 ... mary mary lou
  2. 1624.
    Bence Seksapalitesi olan bişey
    Spor ayakkabıyı klasik ayakkabıyı ben giyerim, kadınlar topuklu giysin
    -4 ... minotavros
  3. 1623.
    M.Ö. 200'de topuklu ayakkabı dünyasına Romalılar, aktörler için ahşap ve mantardan yapılan platform tabanlı ayakkabı üretilmiş. 1600'lü yıllarda ise, topuklular at sürerken ayakları üzengide tutmaya yardım etmesi için erkek ayakkabılarında kullanılmış.

Şimdiki zaman kabulleri topuklu ayakkabıyı kadına evirmiş olsa da müstakbel kocam yatak odamızda bana kırmızı topuklularla arz-ı endam edebilir.

Plaza kadınının vazgeçilmezi olduğu için giyiyorum. Olabildiğince rahat kullanmaya çalışsam da iş seyahatlerine postalla çıkıp; kapıya gelince çantamdan topukluları çıkarıp sanki saatlerdir aynı konforla yürüyorum havasını attığım da doğrudur. Eziyet midir özellikle ortanın üstü topuklar kademeli işkence gibidir. Siktirip gidiniz zarafet avcıları.
    1 ... kedi uykusu
  4. 1622.
    Bazı yerlerde Seks objesi olarak kullanılır.
    ... gina carano
  5. 1621.
    sevmeyen erkek net kısa boyludur.
    2 ... toskaa
  6. 1620.
    büyük halka küpe ve bu.
    ölürün.
    1 ... pilotmont 1
  7. 1619.
    Boyu uzatır.
    Duruşu güzelleştirir.
    Kalçayı daha dik gösterir.
    Ve Acıtır.
    Ama sevilir. Çünkü getirisi götürüsünden fazla.
    Topuklu bot alacağım!!
    2 ... hannah mckay
  8. 1618.
    Kölesiyim. Onsuz etek, onsuz jean, onsuz kumaş pantolon haram bana. Kış geldiği ve 10 cm’lik bootie’lerime de kavuştuğum için çok mutluyum.
    5 ... cupcake jemma
  9. 1617.
    kadını olduğundan uzun, zarif, çekici gösterir. gerçi doğru tercih yapmazsanız ucuz gösterme riski de vardır. topuklu ayakkabı seçmek ince bir zevk gerektirir. doğru yer, doğru kıyafetle buluşursa müthiş görünürsünüz.
    3 ... nadia nadia
  10. 1616.
    topuklu ayakkabı
    4 ... judas