1. 1.
  Bre lale arkadaşım.

  Zaten kuran ve diğer semavi kitaplar kendilerinin öncekilerin tasdikleyicisi olduklarını, insanlığın en başından beri Allahın mesajı sayısı Belirsiz türlü türlü topluluklara tek Allah inancıyla gönderdiğini fakat insanların ihtiraslarıyla onları bozduğunu fakat Allah uyarısını aralıksız göndermeye devam ettiğini söylüyor.

  Taki mesajın değişme ihtimali olmayan bir dönemde tamamlanmasına kadar.

  Doğal olarak o benzerlikler zaten Allahın en ilkel dönemlerde gönderdiği mesajdan kalma esintiler zaten. Birbirine benzer şeyler sadece ortadoğuda değil, asyada, uzak doğuda ve hatta bizim bizim coğrafyamızın 15.yy'a kadar varlığından haberdar bile olmadığı amerika kıtası dinlerinde.

  Sözün özü, bizzat Kuranda, incilde tevratta yazan şeyleri sanki dine karşıt bir argümanmış gibi sağdan soldan bulup sazan gibi atlayarak buraya yazarsan bazılarına espri malzemesi olurken bazı temiz kalplileri de yanıltarak haklarına girmiş olursun.
  1 -1 ... insectoidzz
 2. 2.
  tevrat'dan, zebur'dan, incilden çok önceki medeniyetlerden bahsediyor. yani kur an'ın ve kutsal semavi dinlerin yok saydığı zaman diliminden, anlamamak bu kadar zor mu? al kopyala yapıştır yapmışlar işte. bizimkiler de hala tırıvırı peşinde.
  1 ... emihotspace