bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    toprağında buğday, arpa, çay, incir, üzüm yetiştirilen verimli topraklarda el bombası, ak47, g3 de yetiştirip tarımsal üretimde her ülkeyi geride bırakacak ülkedir. düşün yani o kadar verimli toprağı var buranın. tutmama olasılığı yok. her türlü gideri var.
    ... kobayashe
  2. .
    türkiye'de adet haline gelen "darbe" alışkanlığı'nın doğurduğu sonuçtur, kaçınılmazdır.
    önceleri sadece ankaradaki radyo binasını işgal edip, radyo'dan; "ordu yönetime el koydu" denilip iş bitiriliyordu, 2 tank hareket ettirerek sivas'tan gereken ayar veriliyordu. artık zorlaştı bu işler, e tabi teknoloji de ilerledi bir sürü radyo binası var en azından. dolayısı ile taktik zamanı geldi, hatta darbe zamanı da geldide geçiyor bile. süreyi doldurduk çünkü.

hal böyleyken ne yapmak lazım, silah ekmek lazım sote olan neresi varsa, yetiştireceksin abi silahını cephaneni ekeceksin. yarın öbürgün lazım olsa nerden bulcan? eylem yapacağız sinegog'u kaldırcaz emanet lazım deseler nerden bulcaz? mke'den mi? elbetteki topraktan..
    o değil de darbe çok gecikti şimdiye yapılması gerekiyordu. kaç yıl oldu hala tık yok, en son askerdeydim 1997 sanırım o dönem post modern bir darbe oldu göremedim onu da anlayamadım, yansımadı bize. tabi o zamanlar toprağa felan ekmiyorduk.
    adamlar da haklı kardeşim memlekette baktılar ki tarım bitti, eskisi gibi buğday stoğumuzda yok, ne yapsın adamlar silah ekdiler, en azından "vatana, millete" (!) bir faydaları dokunur.
    ... ebaturab
  3. .
    (bkz: ankara nın taşı toprağı mühimmat) * * * *
    ... gibi geliyor bana
  4. .
    sorun topragindan silah cikan bir ulke olmak da degildi aslinda.
    topraginda silah yetisen ulkelerin ekmegini tastan cikartmakti.
    bizzatihi ve tek basina onlari doyurmakti.
    ... the godfather