1. 1.
  Aynı ülkede yaşayan bireylerin genel ruh durumlarıdır. Sanki bir çözülme var. Sanki böyle geri dönüşü olmayan bir yokuştan yuvarlanıp gidiyoruz. Ya ben çok karamsarım ya da işler çok fena.
  1 ... kopegin pavlovu
 2. 2.
  Asgari ücretin 1603.12 tl olmasından mütevellit epey bozuk bir sağlıktır.

  Neydi o sizin bir sözünüz vardı,

  Men dakka dukka.
  1 ... n dakota
 3. 3.
  asgari ücret net 1603,12 tl değil net 1450,91 tl dir. farkı yaratan asgari geçim indirimidir. bir asgari ücretlinin eline eş ve çocuk durumu veya bekar olmasına göre en az 1603,12 tl en çokta 1709,67 tl geçmektedir bu iki rakamda asgari ücrettir.

  küçük bir bilgi.

  toplumun ruh sağlığına gelince de pom pohtur.
  2 ... hayta38
 4. 4.
  her gün gerek toplu taşımada ki insanların cazgırlıklarını, gerek iş yerinde dönen ileri seviye şeytanlıkları, gerekse sözlükte ki yazarların iğrenç düşünceli yazılarını gören birisi olarak; epey vahim durumda olduğuna kanaat ettim.
  3 ... kotlin
 5. 5.
  Bu piyasada (türkiyenin mâli ve ekonomik durumu) bazen işi şakaya vurmasak hiç olmaz. Hepten hayat çekilmez olurdu. Arada kafayı da dağıtmak gerek. Sözlükler bu iş için biçilmiş kaftan. Fakat belli bir sorumluluğu olmadan yaşayan kimi genç tayfanın bu hiç umurunda değil. Hayat hep düğün bayram olmuyor maalesef. Yuvarlandığımız doğru. Ama hangi istikâmete, ondan emin değilim. Allah sonumuzu hayır getirsin.
  2 ... gazeloglu