bugün

Kimseyi umursamayın, Siz sıkıntı çekerken uzaktan bakar onlar. Kendinizi hazır hissettiğinizde evlenin.
Acele edip yanlış insanla yanlış evlilik yapmaya sebep olur.
Evde kaldın, babana yük oluyorsun, kendi hayatını kur, yaşlanıcaz biz çoluk çocuğa karış yaşlanınca bi bakanın olsun gibi evhamlı cümlelerle toplumun en küçük birimi olan ailelerde başlar.
Özellikle son dönemlerde ve türkiyede kanlı sonuçları vardır. Anlaşamayan çiftler, boşanamayan kadınlar, şiddet görenler, mutsuz evlilikler ve bu mutsuz yuva içinde büyüyen çocuklar... Toplumca yaptığımız bu hatadan, hasta, sıkıntılı, problemli çocuklar yetiştirerek nasibimizi alıyoruz işte.
Evlenmeyi bir basari zanneden toplumlarda olusan sey.
Bu baskiyi kaldiramayip bir de ustune evlenme karari alanlarin evlenmesi benim icin cok iyi.
Toplumun değilde teyzelerimin ciddi anlamda bir evlen baskısı var, hadi evlen,yaşlanıyoruz kız daha göbek atamadık düğününde,yok mu birisi daha,bak şu çocuk güzelmiş konuş istersin gibi cümleler zinciri her konuşmamızın göbeğini istila etmekte,hatta bir tanesi her aradığında der ki bugün gene elbise rengimi değiştim düğümde ne giysem? Çıldıvdılar olric.
toplumun bana karşı evlenme baskısı varsa benim de topluma karşı evlenmeme baskım var hadi bakalım...
devamında anne ve babanın torun baskısını getirecek olan baskıdır.

ya evlendiği çocuğu kendisine torun vermedi diye çocuğuna gevşek diyen müşterim vardı.
genler ve hormanlardan dolayı olan baskıdır.
Evlenmemek için bir numaralı etkendir.
Amk biz evlendik de ne oldu. Boşverin gençler cidden dinlemeyin kimseyi.
ne yapıyorsanız yapın ama aklımız kalmasın demektir.
Tüm dünyanın bir şekilde bir düzene ihtiyacı var. Bu düzen populasyon kaygısı düzgün yetişen, aile yapısını benimseyen küçüklükten beri bu yapı üzerinde yetişen bireylere ihtiyacımız var.

Ailelerin de bu yöndeki baskısı bitmiyor bitmeyecek hiç bir zaman.
ne toplumu arkadaşlar ya ben bizzat her gün evde annemden görüyorum bu baskıyı.
kız hatice bu kız evde kalmış be benim toruna yapalım ya bunu.
(bkz: toplum baskısı) *
Heralde kırmayı başardığım bir baskı 30 yasima geldim tipik muhabbet oğlum evin araban varmı diyorlar bende katlanır güzel bir bisikletim var diyorum sanirim deli bu oğlan diyip uzaklaşıyorlar darısı başınıza.
Böyle bir gerçek var ama ben hissediyorum diyemem.
güncel Önemli Başlıklar