bugün

Özellikle internette gördüklerim, insanların yazdıkları ve yazmadıkları beni çok şaşırtıyor. 13 martta ankarada bir terör eylemi oldu. Hiçbir suçu olmayan masum insanlar öldü. Hemen ardından internete yazılan yazılar sanki bir devrim niteliğindeydi, tüm samimiyetimle söylüyorum bu farklı gibiydi, heyecanlanmıştım.

Birşeyler değişecek gibiydi, Ancak gelin görün ki bugün 16 mart Çarşambanın son saatleri içerisindeyiz ve internette bu olaya dair hiçbirşey yazılmıyor, çizilmiyor, konuşulmuyor. Buda aklıma şu soruyu getiriyor; bu adamlar bombanın patladığı gün konuşuyordu, ediyordu. 3 günde ne değişti? Her olayda olduğu gibi Bu insanlar 13 martta yazdıklarını tamamen gündemi yakalamak için yazmış olmalılar, yada olayı kaçırmadan “hemen prim yapmalıyım” duygusu ile devrimci niteliğinde sözler sarf ettiler.

Buda şunu gösteriyor; insanların ne uğruna öldüğü, kimin yüzünden öldüğü hiçte önemli değil. Sadece ölüyorsun, ailenden başka kimse senin ardından yas tutmuyor. Bence önemlisi ailen dışında kimse gerçekten sana üzülmüyor, senin ölümünü malzeme olarak kullanıyorlar. Ölünce sadece o günün malzemesi, konuşulacak ürünü oluyorsun. Ülkemizde artık bu olaylar çok normal karşılanıyor, insanlar ölmüş, başkentte gene bomba patlamış, ama gündemde daha ayrı şeyler var. bu sıralar twitterda #Tv8denisteğimiz diye bir tag popüler, nedir ne değildir bir bakayım dedim. bakmaz olaydım. Yahu bu adamlar sikimsonik bir dizi bitirildiği diye bunları yazıyormuş. sadece buda değil TV'de hiçbirşey yok, tamam yayın yasağı gereğiyle böyle. Bakıyorum, haber siteleride bu konu hakkında birşey yazmıyor. Sözlükte hiç birşey yazılmıyor, ekşide hiçbirşey yazılmıyor, olay olunca hemen meşelaleri yakıp haberleri sunan nacizane sosyal içerik sitelerinden de ses seda yok.

şunu açıkça görüyorum ve üzülerek söylüyorum, toplumumuz için bunlar artık gündelik olay niteliğinde.

biz yaşıyoruz ulan, 1-2 şey yaz geç. oh ne güzel anam, yaşıyoruz!
Yazıklar olsundur.
Şöyle birşeydir.

görsel

Şundan kaynaklanmaktadır.

görsel
angutluk, cahillik, iki yüzlülük, çıkarcılık...özetle diplerde sandığımız kirlilerimiz her gün bir bir yüzeye vurmakta. umarım ve dilerim bu yüzleşmeden sonra aydınlanır, namuslu ve ahlaklı bireyler oluruz. yoksa işimiz çok zor çok.
namaz kılmanın insanı ahlaklı yapmadığını anlamayan insanlar, çocuklara tecavüz eden dincileri görmezden geliyorsa ahlaksızın önde gideninden başka nedir ki?
bana şu dünyada hatta evrende zamanla düzelen bir şey söyleyin ki toplum da içinde bulunduğu iğrenç durumdan kurtulabilsin. her şey gibi toplumda bozulmaya doğru gidiyor ve bu toplum da bir yerde kendiliğinden patlayıp içindeki irini akıtır gibi boşalacak. bu ne zaman olur bilinmez ama çöküşün de bir taban noktası var ve o noktadan sonra hiçbir şeyin daha da kötü olamayacağı aşikar. ancak ve ancak o noktadan sonra her şeyin daha iyi olacağı kesin.
Ülkemizde son yıllarda artan
~~ Tecavüz
~~ Bombalı saldırılar
~~ Kadına şiddet
~~ Küçük yaşlara kadar inen uyuşturucu
~~ Veletlerin cinsel ve Ahlaksız konuşmaları
~~ Rüşvetin, torpilin çoğalması
~~ Siyasetçilerin, hukukçuların doğru düzgün işini yapmaması
...........

Gibi şeyler. Ülkeyi kapatıp açsakta düzelmez. Yapacağımız şey hiç yoktan toparlamak. Gerçek vatan hainlerini tesbit edip sürmek.

(bkz: zaman birlik zamanı)
bu akşam iyice ayyuka çıkmıştır.

daha dün patlayan bomba nedeniyle birlik ve beraberliği vurgulamak adına derbiyi beraber izleyelim teklifi yapanlar bu akşam '.....keyim ülke puanını, bastır braga' diyebilmektedir.

bunu basit bir örnek olarak görenlere cevabımı sol taraftaki başlıklara girilen entryler verecektir.

mizah tabiki yapılır, rakip takım taraftarı tabiki makul ölçülerde sinirlendirilir. ama haddi aşmak niye?

hafta sonu maç yapacağımız takımın bu akşam haksız bir şekilde yenilmesi ülkem adına beni üzmüştür.

bu örnekten yola çıkarak, ufak tefek şeyler yüzünden:

çok kolay ayrışabiliyoruz.
çok kolay gaza gelebiliyoruz.
çok kolay kendimizi kaybedip saçma cümleler kurabiliyoruz.

bu da bizi kolayca yönlendirilebilir hale getirebiliyor.

ve biz bunun farkında bile olmuyoruz.

sonra da bizi yönetenlere, yönetmek isteyenlere ya da bizden aldığı primle bize hakaret edenlere kızıyoruz.

toplum artık 'toplum olma' dinamiklerinden uzaklaşır hale geldi. ve bunun tek sorumlusu toplumu oluşturanların kendisidir.

tepki, tepki gösterilmesi gereken yere yönlenirse gerçekten tepkidir. diğer türlüsü havanda su dövmektir.

umarım aklımız başımıza çabuk gelir.
Daha apartmaninda orgutlenemeyen denyolarin agzina doladigi durum.

Ben size reçete yazarim ama uyana rastlamadim henüz. Herkes isine geldiği gibi..

Bugün mac günü, siktirin gidin yasinizi tutun. Anadolu da 1000 yildir insanlar ölüyor. Yarin sira bende.
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then brother, that person is a piece of shit, and I’d like to get as many of them out in the open as possible. 
böyle sapkınca işlenen suçları tasvip edemeyiz haliyle lakin insanın olduğu yerde savaşlar,katliamlar,ölümler, tecavüzler,yakıp yıkmalar illaki olur. sonuçta milyarlarca insanın olduğu bir dünyada yaşıyoruz bunu kabullenmemiz gerek. herkesi kendimiz gibi olsun diye sanarsak yanılırız. elimizde bir fırsat olsa başka gezegenlere seçili insanlardan bir topluluk olarak gidip orda yaşasak bile gün gelecek aynı olayları ordada yaşıyacağız bu kaçınılmaz bir gerçektir.
burada ağlayıp, üzülüp, dert yanacağımıza (sonuçta dünyayı değiştirecek güce de sahip değiliz) en az hasarla "günü nasıl bitiririz" onu düşünmemiz ona kafa yormamız lazım. çünkü dünya artık o derece tehlikeli bir hal içerisine girdi. kendi başımıza gelen belayı başımızdan kovmak için yapmamız gereken şeyin cevabı ise "benim anam ağlıyacağına onun anası ağlasın"dır.
güncel Önemli Başlıklar