bugün

Millet ne der endekskli hayat sürmektir. Ayrıca üst düzey dedikoduculuk mevcuttur. Genelde erdemsiz ve eksik insanlar dedikodu yapar ve titizlikle insanların kusurlarını arar.
(bkz: mahalle baskısı)
Eğitim eksikliği olabilir.
Birbirimize saygımız, hoşgörümüz yok arkadaş.
Birine yanlışlıkla çarpsan
"Afedersiniz" desen sana " önemli değil" demez.
"Önüne baksana lan" der
evlenebileceğiniz temiz bir insanın kalmamış olması.
bekli de vardır, ama ben bir türlü o kişiye denk gelemiyorum. namuslu insanlar neden az rabbim.
neden allah korkusu olan insanların sayısı azalıyor..
edep timsali diyebileceğim bir insanı karşıma çıkaracağına inanıyorum..
şehvete olan düşkünlük.
sosyal medyanın hepimizi bozması bence. iyiye kullanmak yerine kötüye kullandığımızdan bundan 20- 25 sene önce sosyal medya yoktu, daha iyiydik diyemeyeceğim yine de çünkü o zaman sosyal medya olsa yine felaketler üzerinden mizah yapmak isteyenler olurdu maalesef.
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasını birebir yaşamak.
Ayrıca saçma bir özgüven var zeki olan zekiliğini,salak olan salaklığını kabullenemiyor.
Tam net olarak sorun şudur diyemiyorum bu millette herşeyden biraz var.
Herkes kendi derdiyle uğraşmak yerine elâlemin derdine düşmüş.

Önce kendinle uğraş mk.
din, eğitimsizlik, cehalet, fakirlik en büyük hangisi bilmiyorum bir sürü sorunu var.
sürü psikolojisi.
"en büyük" diyerek, dikkatleri, kanımıza ilik gibi işlemiş "mini sorunlar" dan uzaklaştırıyoruz.
herkesin mağdur olduğu ölçüde hak yemeye çalışması.. bir konuda acıdığın biri, arkanı döndüğün anda başka bir konuda canavarı oynuyor..

özetle, toplum olarak birbirimize tren olmuşuz, başka düşmana ihtiyacımız yok...
duygularının aklının önüne geçmesidir.

adam kayırma, aşırı fanatiklik gibi sorunların temelinde bu var.
çabuk gaza gelmemiz.
''desinler'' ''demesinler'' durumuna paralel, ''beğenilmek'' ve ''kendinden söz edilmesi'' durumu çoğu insanı kapsayan ve hastalıklı bir hâl almaya doğru giden çağ'ın menfi getirilerinden bir olmakla beraber bir nevi evrensel bir sorun haline gelmiştir!
sosyal medya kullanıcıların paylaşımları üzerinden bu durumun tespiti binlerce kez yapılmıştır ve sonuç hep aynı çıkmıştır.
bu acı gerçeği anlaması hiç zor değildir ama, kabullenilmesi zor!
Menemen soğanlı mı yapılır soğansız mı?
Herkes her şeyi çok iyi biliyor.
Cehalet ve cehalet. Hatta yine cehalet.
insanlar.
Liyakatsizlik, basiretsizlik, sahtekarlık iş bilmemezlik, fırsatçılık daha bu böyle gider, bizim milletin delikanlısı tam delikanlı, şerefsizide tam şerefsizdir, ama yinede geneli iyi yürekli bir toplumuz, her insan topluluğu gibi aramızdan çürük elmalar çıkacaktır maalesef, bu bütün toplumlar için geçerlidir.
Pek çok sorunumuz var hangisi en büyük derseniz cesaretlendirilmiş cehalet derim.
Temel gıdaya ulaşımda sıkıntı çekilmesi sonucu zaten geri olan zeka ortalamamızın daha çok gerilemesi en büyük sorunumuz.

Dışarı çıkıyorum kendi çevrem hariç 1 tane bile zeki insana denk gelemiyorum ya. Cidden acınası bir tablo.
gunde 5 vakit namaz kilsaniz hicbir sorun kalmaz.
duyguların mantığın önüne geçmesi. türkiye'de böyle.

yazdık bunları.