1. 33.
    düzgün eğitim almamış olmaktan kaynaklanır. düzgün eğitim veremeyenler de yine öğretmenlerdir. o öğretmenleri böyle yetersiz yetiştiren de yine öğretmenlerdir. bu döngü sürer gider. burası ortadoğu.
    1 -1 ... drunky duck
  2. 32.
    Ogretmen düsmanligi yoktur. Sadece elestiri vardır. Milleti ögrenci gibi gorduklerinden. Her zam olayinda biz bu kadar okuduk maasimiz 2 lira deyip normal calisanlarin ek odemesi yollugunu bilimum ne varsa maasa bak bunlar 3 lira aliyor deyip maasin sadece ek odemesiz ek dersiz kismini yazip bizde ise maas iki lira diye her habere yorum yapmalarindan. Polis gece gunduz calisir onla maas kiyaslarlar Asker icin aynı. Sanki sadece 4 yıllık mezun tek memur grubu gibi sürekli diger memurlarla kendilerini kıyaslarlar. Isini hakkiyla yapanlari haric tutuyorum ama egitim ortada. Evet bugun ku yaşam standartlarinda emekliler asgari ucretliler de dahil (ozel sektorde dahil) çalisanlar az ucret almaktadır. Ama bunun cozumu birisine zam yapılınca onu elestirmek degil ona helal olsun guzel zam verildi aynisini bizde istiyoruz demektir.
    2 -1 ... venusde mahalle muhtari
  3. 31.
    sizlerin eğitemediğiniz piçleriniz gibi 30 öğrenciye bir sınıfta ders verin bakalım.
    sikerim oturduğu yerden çalışıyor palavranızı. piçlerinin eline telefonu verip her boku yapmasına izin veren aptallar sürüsü neler diyor.
    bu kafaya kalsa kendilerinden olmayan her meslek grubu rahat.
    siz gidin onu işe yaramaz vekillere,coronada mitinglerine gittiğiniz insanlara diyin.
    4 -3 ... tuhafbirinsan
  4. 30.
    düşmanlık değil de her konuda ağlamaları kabak tadı vermiştir. özeldeki öğretmenler kadar çalışmazlar, onlardan daha çok maaş alırlar ama hep mağdur olurlar.
    2 -1 ... wilsimal
  5. 29.
    normalde hep öğretmenleri savunurdum taki kardeşim okula başlayana kadar. kardeşimin daha önce geçirdiği hastalıklardan dolayı uzaktan eğitim almasını tercih ettik.

öğretmen okula giden öğrencilerle ilgilenirken bizim öğrencimizi resmen dışladı. müdür yardımcısına durumu izah ettim haklısınız öğretmenle konuşurum sizi arasın dedi tabi ne arayan ne soran.

bugüne kadar 2 kere aradı sebebi öğrenciniz geri kaldı sınıfta koyalım kabul ediyor musunuz ? resmen psikolojik baskı yaptı. sonra aynı şey için rehber öğretmeni aradı bilgi verdi ve iki öğretmenin daha birbirinden haberleri yok. çocuğun çalışma hevesi kırıldı ve iyice derslerden geri kaldı.

neyse başınızı şişirdim. emeklisi gelmiş memur zihniyetli bir öğretmene denk geldik. yav zor geliyorsa emekli ol atanma bekleyen meslek aşkı ile yanan biri gelsin. ama siyasiler gibi koltuğu bırakmıyor memurlar.
    4 -2 ... minmimeranim
  6. 28.
    Düşmanlık değil eleştiridir. Eleştirdiğimiz konu da tam olarak bu aslında. Ülkedeki belki de en rahat ve en prestijli mesleklerden birini yapmasına rağmen sürekli her konudan mağduriyet çıkarabilmeleri. (Lafım asgari ücretten az maaş alan ücretli öğretmenlere değil, en aşağı 5000 küsür maaş alan atanmış olanlara)

Pandemi ilk palazlandığı zaman bütün meslek grupları evde maaşsız beklerken öğretmenler ise bu sıkıntılı dönemde tam 6 ay boyunca izinli olarak tam maaş aldılar. Vatandaşın sorguladığı şey bu. Neden devlet öğretmenlere bu zor dönemde bu kadar ayrıcalık tanıdı? insanlar bunun haksızlık olduğunu düşünerek eleştirdiler ve hala devam ediyorlar sonuna kadar da haklılar.

Bu devlet, hepimizin devleti. Devletin bütçesi de bizim vergilerimizle oluşturulmuş bir bütçe. O bütçenin gereksiz kullanımı durumunda da vergi ödeyen her türkiye cumhuriyeti vatandaşı gibi bunu sorgularız. Bu bizim hakkımız.

Ağlasanız da zırlasanız da hakkımız olanı alacağız. Öğretmenler pandemi döneminde evden çalışmalarına göre çok fazla maaş alıyorlar. Okullar açılana kadar öğretmen maaşları düşürülmelidir.

Bütün mesele bu.
    3 -4 ... designated ii
  7. 27.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2130689/+
    2 ... judas
  8. 26.
    galiba bilinçaltındaki "yapamayan öğretir" fikrinden kaynaklanıyor. adam bilgisayar mühendisliği mezunu, formasyon alıp matematik öğretmeni olmuş. resim bölümü mezunu, teknoloji tasarım diye dandik bir derse giriyor, ne öğrettiğini kendisi de bilmiyor. bu kişiler öğretmenlere duyulan güveni azaltıyor çoğu zaman.

bir de eğitim sistemindeki ve müfredattaki eksikliklerin çoğu zaman öğretmenden kaynaklı olduğu sanıldığı için ülkede genel olarak bir öğretmen güvensizliği var.

kaldı ki öğretmen egosu diye bir şey de var, ilkokuldan üniversiteye kadar her okulda ve kurumda görebilirsiniz. açıkçası öğretmenleri pek sevmem. kişisel hayatlarında da çevresindeki insanları konuşturmayan, sürekli sazı eline alıp ukalalık taslayan tipler oluyorlar.
    3 -3 ... monalisanin ifadesiz yuzu
  9. 25.
    12 aydır yatarak maaş alan güruh var ortada

Ne yapalım yani elini mi öpelim.
    ... blackmen
  10. 24.
    Olmayan düşmanlıktır. Onlarda yata yata para kazanlar var. Burdan ileri geliyor düşmanlık gibi görünen eleştiri.
    3 -3 ... 1974197819741978