1. 1.
  ''kardeşim sen de öğretmen ol tutan mı var'' sorusunun sorulabileceği düşmanlardır.
  -3 ... zubde
 2. 2.
  öğretmenine göre değişen durumdur. eğer x öğretmen bir öğrenciyi darp etmiş veya küçük düşürmüşse o nefret ömür boyu devam eder. ama öğrenciye iyi davranmışsa ve gururunu kırmamışsa hep sevgi kalacaktır öğrencinin içinde.
  ... mahmutkentin kucuk modelleri
 3. 3.
  öğretmenlere düşmanlık değil de pekçok insanın yaptığı işten daha az yorucu bir iş yapıp da "ay şöyle yoruluyoruz, böyle şartlarımız kötü, kuş kadar maaş alıyoruz." demeleri hafiften sinir bozucudur.
  3 -4 ... t bag
 4. 4.
  düşmanlıktan çok, hafife alma söz konusudur. kendimden biliyorum, iki-üç yıl sonra öğretmen olacağımı söylediğimde insanlar "hı.. öğretmenliği mi kazandın? bu mudur yani?" der gibi bakıyor. başka toplumların gözünde öğretmenler "gelecek nesli yetiştirecek yüce kişiler" iken, bizim ülkemizde "maaşı iyi. tatili çok. garanti iş." olarak görülüyor. elbette aralarında iyi öğretmenleri ayırt etmemizi sağlayan kötüler de var. fakat öğretmenlik gibi bir mesleğin "ıyy öğretmenlik mi?" şeklinde yorumlanıp, össde yeterli puan alamayınca son çare olarak okunması, içler acısı.
  1 ... toucher le ciel
 5. 5.
  Hiç kimse bi mühendis niye 2.000 tl alıyor, bi psikolog neden 8/1 inden başlıyor, sgk da bi uzman neden 2.200 alıyor diye sormaz, çünkü o adam uzmandır öğretmenleri küçük düşürmeye çalışanlara göre. Ama öğretmen kişisi herhangi puanı düşük bir bölümden hatta önlisanstan mezun olmuş kpss den hasbel kader belli bi puan alıp memur olmuş kişidir bunlara göre. Öğretmenlerin mezun ettiği çocuklar tinerci olur serseri olur bunlara göre. O yüzdendir ki lise önlerinde okulu bırakmış serseriler ders vakitlerinde dolaşırlar. Okuluna devam edenler o vakitlerde zaten okullarındadır. Ha bi de bu kişilerin bi çoğu annelerin karnındayken anneleri ultrason çektirdiğinde bebeyi gören doktor şunu demiştir.

  +Bu kalem defter ne lan yazıyor lan bu bebe.
  ... katarsis
 6. 6.
  eğer bir öğretmen öğrencilerinin komik videolarını çekip internete verebiliyorsa ama aynısını öğrenci yaptığında disiplin cezası alıyorsa öğretmenlere düşman olmak gerekir.

  ama ben değilim. netice itibariyle annem bir öğretmen ve onu çok seviyorum...
  -1 ... schizophren
 7. 7.
  cuma toygar' ın başına gelenlerden anlaşılabilir. öğretmen dediğin hükümet goygoycusu olcak hep değil mi?

  (bkz: cuma toygar/#9837312)
  ... votkamla erigimi getirin ulan
 8. 8.
  olaya psikolojik olarak bakarsak:

  çocukluğunda yediği dayaklardan akıllanmamış olabilir.
  diyorum...
  ... thebountyhunter
 9. 9.
  yaptığı işe karşı aldığı parayı kıyasladığında, öğretmenlerin mesleklerine duyduğu düşmanlık olsa gerek.
  2 ... bben
 10. 10.
  büyük ihtimalle lise yıllarında kendilerine takık bir öğretmen olmuştur. sigara içtiğinde yakalamış, hakkında disiplin cezası başlatmış üstüne ailesine haber vermiştir vs.. yada derste sürekli siyasi görüşlerinden bahseden hayattan soğutan bir öğretmeni, ders anlatmayı beceremeyen öğretmenleri olmuştur. bilinçaltında öğretmenlere karşı bir düşmanlık oluşmuş, bir yada birkaç öğretmenin hatası görevini hakkıyla yerine getiren diğer öğretmenlere de düşmanlık beslemesine sebep olmuştur. tıpkı toplumda tüm polislerin rüşvet aldığı yanılgısında olan insanların var olması gibi bir şeydir. (bkz: genelleme yapmaya bayılan toplum)
  ... moren