1. 1.
    Siyasal islam ile doğrudan alakalı antipatidir.
    Mağdur edebiyatı ile geldiler. Fakat şimdi kendilerinden olmayanı küçümsüyorlar. Türban takıp 28283 kilo makyaj yapıyorlar. internet türbanlı şeysi kaynıyor. Tüm devlet dairelerinde başı açık memurlar azınlıkta iken ortalık türbanlı dolu...

Bu millet antipati duymaya başladı artık.
    28 -12 ... alkolik oldum
  2. 2.
    Sözümün arkasındayım.

Bu memlekette bir kesim var.
    Akepe iktidardan düşsün.
    O türbanlar çıkar kafadan
    Dansöz gibi gezer bunlar.
    20 -3 ... baybolla
  3. 3.
    parklarda çok görüldüklerindendir zahir.
    7 ... teflon
  4. 4.
    Türban gelenekseldir. çoğu kadın annesi veya ailesinden dolayı takar. Dinimizce şart olabilir ama seçme hakkı verilmeden bir insan ne kadar özgür olabilir ki. o yüzden dini Zap zup yaşıyoruz.
    3 -3 ... nasreddin hodja
  5. 5.
    artık had safhaya ulaşmıştır. türbanlı görmeye dayanamıyorum. bembeyaz, tüğsüz fücudum kasım kasım kasılıyor ayol, deli oluyorum.

sırf bu yüzden ekrem imamoğlu'na da oy vermiycem. evet.
    toplumda türbanlılara karşı artan antipati
    5 -21 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  6. 6.
    40 yaş üzeri zihniyetidir.
    Sadece türbanlı olanlara duyulan antipati değil, islamcı tiplerin de açık giyinen insanlara karşı duyduğu antipati var. ikisi de aynı kefede toplumsal bir sorundur.

Ancak bu algı çoğunlukla 40 yaş üzerinde mevcut. Genç nesle aktarılmış bu gereksiz kin ise fanatik bireylere bulaşmış durumda sadece. Onun dışında gençlerin büyük çoğunluğunun umrumda bile değil.

Burada da yazarın bireysel antipatisi ve bunu genele vurgusu mevcut. Başlık sahibinin 40 yaş üstü olduğunu sanmıyorum. Kendisinde birikmiş bir algı var diye düşünüyorum.
    10 -4 ... alfa laval
  7. 7.
    Palu ailesi de tuzu biberi olmuştur bu durumun.
    6 -3 ... evci
  8. 8.
    toplumumuz bütün olması gerekirken hepimizin bildiği sebeplerden dolayı ayrışıyor.
    5 -1 ... kotu insan
  9. 9.
    yok, o sadece sizin küçük dünyanızın rütieli. Gerçek dünyada bunu dert eden yok.
    10 -5 ... frekans
  10. 10.
    yaptıklarıyla inandıkları arasinda büyük fark var ondan.

Yoksa kimsenin inançlarına saldırmak gibi bir niyeti yok. Saçının telini görmesin diye bir erkek kapatiyosun başını ama bakiyosun erkeklerle el ele göz gözeler dinlerinde kadınlar ilgi cekmememeli diyor bakıyorsun bir ton makyaj. Büyük çelişki içindeler. Ondan o antipati.
    7 -3 ... hepbirsonbahar