bugün

hiç kimse sıradan değilse, o yerde farklılık sıradanlaşmıştır; dolayısıyla herkes sıradandır.
(bkz: neye göre kime göre) aslında kimse sıradan değildir, her insanın özünde barındırdığı bir farklılık, özellik vardır ancak popüler kültürün bir dayatması olucak ki insanlar kendi içlerindekini arayıp bulmak yerine onlara sunulanlara ulaşmaya, onlar gibi olmaya çalışmaktadırlar ve aslında bu yüzden toplum sıradanlaşmaktadır. toplumda sıradan insan kalmaması aslında toplumun sıradanlığıdır.
(bkz: aha superiz lan biz)
(bkz: kişinin kendisini bir bok sanması)
(bkz: sıradan insan yoktur az vodka vardır)
popüler kültürün kötü etkilerinden biridir.kimse kimsenin haklarına saygı göstermez olup,kimse de sıraya girmez olmuştur.hep araya kaynak yapmaktadırlar.hatta sırayı bile yok saymaktadırlar.
(bkz: sırada bekleyen uuserlar rahatsız)* *
bu ülkedeki yaşam şartları karşısında asıl aksi yadırganacak olan durum.
eğer kılık kıyafete bakacak olursak doğru sayılabilecek bir tespittir.Ama sürü psikolojisi halen çok yaygın olduğundan özde pek farklılaştığımızı zannetmiyorum.
ismail yk fanatikleri için kullanılabilecek tanım
farklı olmanın artık daha zorlaştığını hatırlatan başlık.farklılık adına yapılan her şey, glokalize olmuş dünyada, kendini ortaya koymasıyla birlikte tüketiyor, bu kez onu farklı kılan, herkesi farklı kılmaya başlıyor, yani yine farklılıktan eser kalmıyor.işin kötüsü bu durum toplumun herkesimine giderek yayılıyor.alternatif tarzdakiler, artık alternatif olamıyor, aynı saç kesimi, kıyafet..bir örnek haline geliyor.derya baykal'ı izleyen yaş grubuna dahil kesim bile farklı bişiler üretiyoruz moduna girip aynı çanta, aynı kazakları örüyor..farklılık adına faklı bişiler yapmanın zamanı gelmiş de çoktan geçiyor(!)
toplumun bireylerden oluşması ancak bireyleri sürü psikolojisine adapte eden koşulların * yadsınamayacağı dünyada bireyin düşünce özgürlüğünden çok düşünce suçuna takılması hatta başkalarının yaptıklarını ya da empoze edilenleri uygulaması neticesinde oluşan durum
ben varım dicektim ama herkez farklıysa benim sıradanlığımda farklılıktır.
(bkz: dunyanin en normal insani benim)
Sıradanlığa karşı farklılaşmaya çalışan toplumun tekrar sıradanlaşması durumudur özünde*..
marjinaller çoğaldığında, onlar sıradan insan olur. eskiden sıradan olanlarda, yeni marjinaller olur.

(bkz: tespit yaptım mutluyum)
(bkz: sıradan insan)**
"ben farklıyım, ben marjinalim, ben sıradışıyım" diyerek etrafta kasıntı kasıntı dolaşan, 1-2 değişik kıyafet, 1-2 değişik kelime sarfederek zoraki bir farklılık yaratma çabasındaki kişilere bakılarak söylenen söz. *
etrafımdakı sokaktakı ısyerındekı ınsanların davranıs gıyım beklentı ve ıhtıyaclarına baktıgımda vardıgım sonuc...
oysa bu memleketın acılen ve cok mıktarda sıradan ınsana ıhtıyacı var.